Головне про Державний Аграрний Реєстр
Держаний Аграрний Реєстр (ДАР) - це безкоштовна інформаційна система, яка містить актуальну інформацію про агровиробника та спрощує комунікацію з державними органами влади. Через цей електронний майданчик агровиробник зможе легко, швидко та зручно користуватися державними послугами та сервісами онлайн.
ДАР створений з метою спрощення доступу виробників сільськогосподарської продукції до програм державної підтримки та інших державних сервісів шляхом використання електронних державних інформаційних систем.
Реєстрація в ДАР та подання заявок на участь у програмах державної підтримки є безкоштовна.
Використовувати ДАР без електронного підпису неможливо, оскільки це необхідно для ідентифікації користувача. Тому, щоб виготовити цифровий електронний підпис, слід звернутися до будь-якого акредитованого центру сертифікації ключів і надати заповнену реєстраційну форму, паспортні дані та реєстраційний номер облікової картки платника податків. Повний перелік таких центрів — за посиланням https://czo.gov.ua/ca-registry .
Електронний ключ до підпису бажано зберігати на знімному носії (наприклад, на флешці).
При зверненні до Інформаційно-довідкового департаменту Державної податкової служби, Міністерства внутрішніх справ України, Приватбанку ви зможете отримати кваліфікований електронний підпис безкоштовно.
Реєстрація в ДАР допоможе виробникам сільськогосподарської продукції витрачати менше часу та зусиль на отримання державних послуг і сервісів, подавати документи та заявки на участь в програмах державної підтримки віддалено, а також завжди отримувати актуальну інформацію про програми державної підтримки в АПК. Вже зараз Держгеокадастр корегує неточності, що не пов’язані із проведенням землевпорядних робіт: невірне внесення поворотних точок; хибно визначені кадастрові номери; чинні технічні помилки в обмінному файлі; неузгодженість внутрішніх точок, коли земельна ділянка складається із двох і більше угідь, які створені як окремі полігони; помилки, які можна буде перевірити за допомогою верифікації інформації кадастру з архівною документацією землеустрою.
Орієнтовний запуск ДАР в повнофункціональному режимі планується на початку 2021 року. До цього часу Реєстр тестується у пілотному режимі, у зв'язку з чим окремі функції можуть бути тимчасово недоступні.
У своєму "кабінеті" агровиробник зможе побачити інформацію про себе відразу з чотирьох Державних реєстрів:
- Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань;
- Єдиний державний реєстр тварин;
- Державний земельний кадастр;
- Державний реєстр речових прав на нерухоме майно. Так, за допомогою ДАР можна бачити земельні ділянки сільськогосподарського призначення, власником або користувачем яких є особа, якщо право зареєстровано в Державному реєстрі речових прав.
Дані, отримані з цих чотирьох реєстрів в частині інформаційної взаємодії є даними, що містяться у відповідних державних реєстрах.
Разом з тим, зареєстрований агровиробник зможе подати заяву до Держгеокадастру на усунення неточностей, не пов’язаних із проведенням землевпорядних робіт:
- невірне внесення поворотних точок;
- хибно визначені кадастрові номери;
- чинні технічні помилки в обмінному файлі;
- неузгодженість внутрішніх точок, коли земельна ділянка складається із двох і більше угідь, які створені як окремі полігони;
- помилки, які можна буде перевірити за допомогою верифікації інформації кадастру з архівною документацією землеустрою.
Зареєстрований агровиробник отримуватиме інформацію про державні програми підтримки.
Доступ до інформації стосовно виробника аграрної продукції, який бере участь в ДАР, матиме лише безпосередньо такий виробник, та відповідні органи державної влади з метою виконання своїх функцій та виключно в обсягах передбачених законом. Перевірка при наданні доступу до ДАР здійснюється за допомогою електронного підпису, що виключає можливість доступу сторонніх осіб до інформації про виробника.
Якщо виробник аграрної продукції забажає скористатися сервісами та можливостями ДАР, органи державної влади та інші суб'єкти отримають доступ до інформації з ДАР щодо виробника лише в частині, необхідній їм для виконання запиту учасника ДАР.
Учасники (користувачі) ДАР не підлягають додатковому моніторингу фіскальних органів та їх діяльність не може додатково оподатковуватись на підставі інформації, що міститься у ДАР.
Агровиробник, який не зареєстрований у ДАР може отримати державну підтримку, оскільки ДАР - це інструмент, який спрощує бюрократичні процедури у зборі та поданні документів, але не позбавляє Вас можливості робити це у звичний спосіб. На початкових етапах розвитку системи, реєстрація в ДАР не буде обов'язковою, однак, поступово участь в окремих програмах буде доступна лише через ДАР.
На даний час ДАР не дає пріоритету при отриманні державної підтримки.
Держателем Державного аграрного реєстру є Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства. Партнером міністерства у впровадженні реєстру є Всеукраїнська асоціація громад.
Джерело: https://www.ar.gov.ua/faq