наверх ⇑

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ ПРАВИЛ ПЕРЕВЕЗЕННЯ ДІТЕЙ

20 листопада 2019 року  набрав чинності Закон України від 29.10.2019 № 224-ІХ, яким внесено зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності  за порушення правил перевезення дітей.

   Законом № 224-ХІ внесено зміни до  статті 121 КУпАП «Порушення водієм правил керування транспортним засобом, правил користування ременями безпеки або мотошоломами».

Стаття містить дві нових частини, які встановлюють відповідальність  водія за порушення правил перевезення дітей.

Так, порушення  цих правил тягне за собою накладення штрафу на водія в розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. (частина 10 статті 121 КУпАП)

Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною десятою статт 121 КУпАПі, - тягне за собою накладення штрафу на водія в розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до підпункту «б» пункту 21.11 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 № 1306 (із змінами) забороняється перевозити  дітей, зріст яких менше 145 см або тих, що не досягли 12-річного віку, - у транспортних засобах, обладнаних ременями безпеки, без використання спеціальних засобів, що дають змогу пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки, передбачених конструкцією цього транспортного засобу; на передньому сидінні легкового автомобіля - без використання зазначених спеціальних засобів; на задньому сидінні мотоцикла та мопеда.