наверх ⇑

ЗМІНИ В ЗАКОНІ УКРАЇНИ «ПРО БЕЗОПЛАТНУ ПРАВОВУ ДОПОМОГУ»

5 січня 2017 року набрали чинності зміни в Законі України «Про безоплатну правову допомогу». Метою зазначених законодавчих змін є посилення соціальних гарантій шляхом розширення кола осіб, які мають право на гарантовану державою безоплатну правову допомогу.

         Зокрема, відтепер таке право отримали, як окрема категорія осіб, внутрішньо переміщені особи та особи, які претендують на отримання такого статусу. А також особи, які претендують на отримання статусу ветерана війни, у тому числі учасника бойових дій.

       Крім того, безоплатна вторинна правова допомога ветеранам війни, у тому числі учасникам бойових дій, іншим особам, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», надаватиметься не лише з питань їх соціального захисту, як це було дотепер, а з будь-яких питань.

         Також, суттєво змінилися підходи до визначення рівня малозабезпеченості для отримання доступу до безоплатної вторинної правової допомоги:

  • по-перше, враховуватиметься середньомісячний дохід особи, а не середньомісячний сукупний дохід сім’ї, як це було дотепер;
  • по-друге, особа матиме право отримати безоплатну вторинну правову допомогу, якщо її дохід не перевищує двох прожиткових мінімумів;
  • по-третє, інвалід матиме право на безоплатну вторинну правову допомогу, якщо отримує пенсію або соціальну допомогу у розмірі, що не перевищує двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб (а не якщо цей розмір є меншим двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб, як це було дотепер).

Маньківське бюро правової допомоги

смт Маньківка, вул. Зоряна, 8(ІІ поверх), тел. 6 39 56