наверх ⇑

Про роботу із зверненнями громадян у райдержадміністрації за І півріччя 2017 року

За І півріччя 2017 року до районної державної адміністрації надійшло 170 звернень громадян, з них 116 - письмові, у тому числі з обласного контактного центру - 62, 53 - зареєстровані на особистих прийомах головою районної державної адміністрації та його заступником. З телефонного зв’язку «Гаряча лінія» звернень надійшло 1 звернення. Станом на 01.07.2017 конституційним правом на звернення скористалися 488 громадян, що на 194 менше, ніж за відповідний період 2016 року ( 682 громадян).

Загальна кількість громадян, які звернулися до районної державної адміністрації за І півріччя 2017 року.

У абсолютних цифрах розглянуто звернення жителів: смт. Маньківка –43, с. Крачківка – 3, с. Вікторівка – 12, с. Роги – 3, с. Кислин -6, с. Березівка-1, с. Нестерівка – 1, с. Поташ – 10, с. Молодецьке - 10, с. Іваньки – 16, с. Дзензелівка – 6, с. Русалівка – 6, смт Буки – 5, с. Багва – 13, с. Кривець – 8, с. Юрпіль – 6, с. Зелений Гай – 1, с. Кищенці – 2, с. Кути – 3, с. Добра – 2, с. Попівка – 2, с. Паланочка – 1, с. Подібна – 2, с. Харківка – 2, іногородні - 6.

Порушувались  у розрізі питань: аграрної політики та врегулювання земельних відносин – 53, транспорту та зв’язку - 8,  соціального захисту – 31, охорони здоров’я-7, забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку – 5, комунального господарства - 21,  сім’я, діти – 1, діяльності об’єднань громадян – 1, праці і заробітної плати – 5, екології – 6, житлові – 5, інформаційної політики – 3, діяльності місцевих органів виконавчої влади – 4, діяльності місцевого самоврядування – 7, приватизація державної, комунальної власності – 1, культури – 1, інші - 11.

Впродовж звітного періоду у районній державній адміністрації розглянуто звернення пільгових категорій громадян, а саме: членів багатодітних сімей - 4, від інвалідів загального захворювання – 10, одиноких матерів – 6, від пенсіонерів, дітей війни, ветеранів праці – 43, учасників бойових дій – 23 та 1 звернення від учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Також приділяється особлива увага організації особистих прийомів громадян, під час яких протягом січня – червня 2017 року розглянуто 54 звернення, що на 23 більше або 43%, ніж за відповідний період минулого 2016 року (31 звернення). На особистих прийомах головою районної державної адміністрації розглянуто 41 звернення громадян, із них 9 – задоволено, на 29 звернень дано роз'яснення, 3 – перебувають у розгляді.

У районній державній адміністрації не зафіксовано порушень строків розгляду та порядку пересилання звернень громадян. Всі звернення, що надходять до районної державної адміністрації, розглядаються  керівництвом та надаються відповідні доручення виконавцям. Заявників завжди повідомляють про результати розгляду у встановлений законодавством термін або відповідно до встановленого терміну, визначеного у резолюціях голів обласної та районної державних адміністрацій.

Упродовж 2017 року на розгляд до районної державної адміністрації з органів влади вищого рівня надійшло 75 звернень громадян, що на 48 менше, ніж за відповідний період 2016 року (123 звернення) і у загальному становить 44% від загальної кількості звернень громадян, що зареєстровані в районній державній адміністрації впродовж 6 місяців 2017 року.

З Урядової «гарячої лінії» від жителів району зареєстровано 62 звернення, в яких були порушені наступні питання: призначення і виплата субсидій, надання матеріальної допомоги, комунальні та земельні питання. Усі звернення розглянуто у встановлені терміни. Із 62 звернень - 15 вирішено позитивно, на 46 – надано роз’яснення, 1 – перебуває у розгляді.

Протягом звітного періоду у районну державну адміністрацію надійшло 20 колективних звернень, що на 7 більше, ніж за І півріччя 2016 року (13 звернень) від жителів смт Буки, смт Маньківка, с. Вікторівка, с. Русалівка, с. Багва, с. Поташ, с. Зелений Гай, с. Добра, с. Паланочка, с. Іваньки, с. Кути, с. Вікторівка) з питаннями затвердження технічної документації на землю, включення місцевого телеканалу, сприяння в завершенні будівництва каналізаційної лінії, виділення громадського ставка, доплати коштів за оренду земельних паїв, виділення земельних паїв одним масивом та складання акту – передачі, можливості рейдерського захвату Потаського хлібоприймального підприємства, земельних конфліктів, виділення земельних ділянок учасникам бойових дій, створення Іваньківської об’єднаної територіальної громади, виплати заборгованої заробітної плати, встановлення причин масової загибелі бджіл, ремонту даху будинку, проведення перевірки на підприємствах на наявність в повітрі шкідливих викидів.

Кількість колективних звернень громадян, розглянутих в районній державній адміністрації за січень – березень 2017 року

Відповідно до Указу Президента України від 07.02.2008 №109 „ Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права громадян на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування ” розпорядженням Маньківської районної державної адміністрації від 16 травня 2017 року № 134 створено постійно діючу комісію при районній державній адміністрації з питань розгляду звернень громадян. Проведено 6 засідань комісії, на порядок денний винесено 11 питань.

Проведено 6 днів контролю.

У районній державній адміністрації запроваджено постійний контроль за організацією роботи посадових та службових осіб зі зверненнями громадян.

За звітний період вивчено стан справ із розгляду звернень громадян  та надано методичну і практичну допомогу з цих питань 9 структурним підрозділам районної державної адміністрації, а саме: відділу культури районної державної адміністрації, управлінню соціального захисту населення районної державної адміністрації, управлінню агропромислового та економічного розвитку районної державної адміністрації, архівному сектору районної державної адміністрації, відділу освіти районної державної адміністрації, фінансовому управлінню районної державної адміністрації, відділу містобудування, архітектури та житлово – комунального господарства районної державної адміністрації, службі у справах дітей районної державної адміністрації, сектору з питань взаємодії з правоохоронними органами, оборонної, мобілізаційної роботи та цивільного захисту апарату районної державної адміністрації. Також здійснено 6 перевірок делегованих повноважень щодо розгляду звернень громадян у 6 виконавчих комітетах сільських рад – Кутівської, Кислинської, Кривецької, Рогівської, Молодецької та Буцької селищної ради.

За результатами перевірок складено відповідні довідки з рекомендаціями та пропозиціями щодо усунення виявлених недоліків у роботі із зверненнями громадян та направлено їх до безпосередніх виконавців.

У структурних підрозділах впродовж звітного періоду розглянуто 102 звернення, із них 67 – письмові , 35 – на особистих прийомах. Найбільше звернень зареєстровано в управлінні праці соціального захисту населення районної державної адміністрації – 40, найменше – в архівному секторі районної державної адміністрації.

Впродовж звітного періоду до сільських, селищних рад надійшло 306 звернень, із них 73 – письмові, 233 - на особистих прийомах. Найбільше звернень зареєстровано у Дзензелівській та Молодецькій сільських радах, а найменше – у Попівській, Чорнокам»янській та Потаській сільських радах.

Робота із зверненнями громадян перебуває на постійному контролі в районній державній адміністрації.