наверх ⇑

Про стан роботи із зверненнями громадян впродовж 2014 року

Про стан роботи із зверненнями громадян

у Маньківській районній державній адміністрації

впродовж  2014 року

 

         Протягом 2014 року до Маньківської районної державної адміністрації надійшло78  звернень громадян, у тому числі 60 - письмові, 18 - зареєстровані на особистих прийомах головою райдержадміністрації та його заступником.       Станом на 31.12.2014 конституційним правом на звернення скористалися 529 громадян, що на 1256 (70 %) менше звернень, ніж за відповідний період 2013 року ( 1785 звернень ) ця динаміка – позитивна, адже  надходження звернень від громадян до районної державної адміністрації впродовж 2014 року зменшилось на 42%.

         Найбільше звернень надійшло від жителівсмт Маньківка - 25,смт Буки-2, с.Іваньки - 10, с.Кислин -4, с. Поташ – 5 та  8 звернень  з інших міст.

У Маньківській райдержадміністрації приділяється особлива увага організації особистих прийомів громадян, під час яких протягом 12 місяців цього року розглянуто 45 звернень, що на 5, або на 2,3% більше,                                  ніж  за відповідний період минулого року (40 звернень). На особистих прийомах головою райдержадміністрації розглянуто 45звернень громадян із них 21 – задоволено, на 23 звернення дано роз'яснення та 1 звернення перебуває на контролі  до остаточного вирішення.

     Упродовж січня – грудня 2014 рокузначно зменшилася кількість звернень, що надходять на розгляд до райдержадміністрації з органів влади вищого рівня. Зареєстровано 11 звернень громадян, що менше на 39 % у порівнянні з аналогічним періодом 2013 року (18 звернень)  і становить   14  відсотків від загальної кількості звернень громадян .

Хоча систематично проводиться упереджувально роз’яснювальна робота, все ж, мешканці окремих населених пунктів продовжують звертатися з питаннями, що можуть бути вирішені на місці,  не до місцевої влади, а доцентральних органів влади.

У зверненнях громадян, розглянутих у райдержадміністрації за 12 місяців 2014 року, порушено 75питань із них 37  вирішено позитивно, на 39 – надано роз’яснення.

Упродовж 2014 року у райдержадміністрації розглянуто 16 колективних звернень, що на 31% менше в порівнянні з аналогічним періодом 2013 року (23 колективних звернення), які зареєстровані від жителів смт Маньківка,               с. Кислин,  с. Багва, с. Іваньки, с. Поташ.  У зверненнях порушені питання щодо автобусного сполучення окремих сіл з районним центром, щодо діяльності цукрового заводу, щодо безперебійного водозабезпечення та ремонту під'їзду у багатоповерхових будинках у селищі Маньківка. Дана кількість колективних звернень   становить 13 % від загальної кількості звернень.

Найбільш актуальними питаннями продовжують залишатися питання аграрної політики – 17- це 13% від загальної кількості, соціального захисту – 17 - це 13% від загальної кількості, праці і заробітної плати – 10 – це 7,5% від загальної кількості питань,  комунального господарства -7 – це 5% від загальної кількості та транспорту -6 – 4,5 % від загальної кількості питань.

Основними питаннями, що порушувалися у зверненнях громадян до управління соціального захисту населення Маньківської райдержадміністрації,   є надання матеріальної допомоги по догляду за дитиною до 3-х років (33 % від загальної кількості звернень цієї тематики, надання допомоги    роз'яснення  у оформленні житлових субсидій та соціальних виплат, перерахунок розміру субсидії та пенсій.

У зверненнях аграрної політики та земельних відносин порушувалися питання щодо розміру та розрахунок за здані в оренду земельні паї, виплати заборгованої  заробітної плати ДП «Іваньківським цукровим заводом» впродовж 2014 року та про його подальшу діяльність в с. Іваньки Маньківського району, з даного питання зареєстровано 4 колективних звернення.

У питаннях, що стосуються житлово-комунального господарства та будівництва, найбільш проблемними є :

про правомірність нарахування боргу на спожитий природний газ;

про врегулювання спору сусідів щодо затоплення квартир у багатоповерховому будинку;

про сприяння у вирішенні земельного спору;

про порядок отримання права на будівництво присадибної земельної ділянки;

щодо перевірки правомірності забудови присадибних земельних ділянок;

щодо проїзду автотранспорту повз житлові забудови;

         Надходження неодноразових, як колективних, так і індивідуальних звернень громадян спричинено затримкою виплати соціальної допомоги в зв'язку із економічною ситуацією в країні та затримкою у виплаті заробітної плати ДП «Іваньківський цукровий завод».

   Відповідно до Указу Президента України від 07.02.2008 №109 „Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права громадян на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування” створено постійно діючу комісію при районній державній адміністрації  з питань розгляду звернень громадян.  Упродовж 2014 року проведено 12 засідань комісії, розглянуто 23 питання.

   Проведено 12 днів контролю.

    У райдержадміністрації  запроваджено постійний  контроль за організацією роботи посадових та службових осіб зі зверненнями громадян . Вивчено стан роботи із звернення у 6 структурних підрозділах та у виконкомах Добрянської, Харківської, Чонокам'янської сільських радах. Заслухано звіти 11 керівників структурних підрозділів райдержадміністрації.

Робота із зверненнями громадян перебуває на постійному контролі в Маньківській райдержадміністрації.