наверх ⇑

3 липня 2019 року відбудеться Всеукраїнська акція «День без поліетилену»

3 липня 2019 року відбудеться Всеукраїнська акція «День без поліетилену»

У сучасному виробництві пластмасові та поліетиленові вироби, застосовуються повсюдно: для фасування харчових продуктів, ліків, електроніки, небезпечних рідин  тощо. Широке застосування пластику у виробництві упаковки пояснюється його якостями. Найважливішим фактором є дешевизна сировини в порівнянні з виробництвом скла, металу, паперу. Також цей матеріал є досить легким та універсальним.

Проте не зважаючи на переваги синтетичних полімерів вони мають і недоліки. Це їх негативний вплив на довкілля.

Викидаючи у сміття звичайний поліетиленовий пакет, мало хто замислюється, що він продовжуватиме своє життя на смітнику щонайменше 100 років. За цей час пакет в кращому випадку розкладатиметься, виділяючи токсичні речовини, що потраплять згодом у ґрунт та воду.

Спалювання поліетиленових пакетів та виробів із пластику — супроводжується викидами забруднюючих речовин, в тому числі діоксинів та канцерогенних речовин в повітря, які потрапляють в організм людини. 

В рамках Всеукраїнської акції «День без поліетилену» українцям пропонується 3 липня 2019 року прожити один день без поліетиленових пакетів.Про це поінформував міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.

«Думаю, що один день без поліетиленових пакетів українці зможуть прожити без втрат та психологічних травм. Я як міністр екології закликаю зробити це 3 липня у Міжнародний день відмови від поліетиленових пакетів (InternationalPlasticBag-FreeDay). Щоб мій заклик не залишився просто хорошою пропозицією, ми разом із Програмою розвитку ООН, міжфракційним об'єднанням депутатів «Зелена енергія змін» та ZeroWaste Alliance Ukraine вирішили в цей день провести загальноукраїнську акцію «День без поліетилену»»

Мета акції - застосувати у повсякденному житті модель нової екологічної поведінки, притаманної для жителів ЄС, привернути увагу до проблеми надмірного споживання одноразових пластикових виробів та, як наслідок, непоправного забруднення довкілля пластиковими відходами, а також сприяти популяризації доступних екологічних рішень на заміну пластику серед споживачів торговельних мереж, супермаркетів та магазинів роздрібної торгівлі.

Запрошуємо суб’єктів господарювання області, керівників закладів торгівлі та послуг, супермаркетів, магазинів, та тих, хто просто планує робити покупки й хоче при цьому бути відповідальним та турбуватися про довкілля приєднатися до акції. Спробуйте повністю відмовитися від пластикових пакетів. Візьміть екоторбинку, паперовий пакет чи навіть модну плетену сумку «авоську». Чудова та безпечна для довкілля альтернатива.

Реєстраційна форма для участі в акції за посиланням.