наверх ⇑

5 червня відзначається свято - Всесвітній день охорони навколишнього середовища

Забезпечення реалізації на території району державної політики в галузі охорони навколишнього природного середовища здійснює сектор взаємодії з правоохоронними органами, оборонної, мобілізаційної роботи та цивільного захисту апарату районної державної адміністрації.

Сектор координує роботу у сфері:

  • охорони та раціонального використання водних ресурсів;
  • поводження із відходами;
  • фінансування природоохоронних заходів;
  • розвитку природно-заповідної справи;
  • охорони атмосферного повітря;
  • здійснення нагляду за дотриманням природоохоронного.

На часі постає питання забезпечення постійної участі громадськості в процесі прийняття рішень, що стосуються довкілля, та здійсненні державної екологічної політики в районі. Активна громадська позиція потребує постійного діалогу з владою у пошуках шляхів вирішення нагальних питань і проблем. Сектор постійно сприяє цьому в межах компетенції.

В результаті активної співпраці з представниками громадських організацій, науковців, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування при розробці Стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року однією із стратегічних цілей визначила "Екологічну безпеку та збереження довкілля".

День охорони навколишнього середовища - це привід задуматися про проблеми навколишнього середовища, звернути увагу на стан довкілля.

Всесвітні свята, безперечно, мають глобальне значення, оскільки їх відзначають у всьому світі незалежно від громадянства, національності і релігійних уподобань. Унікальність цих подій полягає у тому, що кожна людина може стати учасником міжнародного святкування, зробити свій внесок у розвиток світової цивілізації.

З метою забезпечення суттєвого поліпшення стану довкілля, поєднання зусиль державних органів, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, підприємств, установ, широких верств населення у вирішенні екологічних завдань, відродження традицій українського народу щодо шанобливого ставлення до навколишнього природного середовища в країні щорічно у квітні – травні впродовж місяця поводяться заходи з озеленення та благоустрою територій.

Проведення цих заходів є прекрасною нагодою зробити хоча б один крок до покращення стану довкілля. Кожен для себе повинен знайти його сам. Дехто відмовиться сьогодні від поїздки транспортом, хтось посадить дерево, а інший, нарешті, прибере сміття в своєму дворі.

Пам'ятаймо, що лише разом ми зможемо зробити довкілля чистішим, адже наше майбутнє залежить саме від нас!