наверх ⇑

Чи знаєте ви? Екологічне маркування в Україні

ЕКО маркування являє собою графічний знак (з написом чи без нього), що несе екологічно смислове навантаження. Цей знак належить спеціальній організації, що сертифікує, яка, ґрунтуючись на вимогах міжнародного стандарту ISO 14024, оцінює стан екологічних аспектів діяльності конкретного підприємства (в тому числі харчового) і в разі підтвердження відповідності екологічним вимогам, дає право цьому підприємству наносити національний екологічний знак на упаковку своєї продукції.

Цей знак гарантує, що в даному харчовому продукті не містяться синтетичні компоненти, такі як не натуральні ароматизатори, барвники, емульгатори, розпушувачі й інші добавки. 

Знак «Земна кулька» дозволяється наносити на продукцію тих підприємств, які мають значні екологічні переваги перед аналогічними підприємствами своєї галузі. Це означає, що вони зробили значний внесок у ресурсозбереження, у природоохоронні заходи, або в поліпшення загальної якості продукції.

Український екологічний знак «Екологічно чисто та безпечно». Спрощена назва «Зелений журавель». З 2004 року цей знак офіційно зареєстрований в GEN і повністю відповідає міжнародним вимогам.

Право ставити таку оцінку отримують тільки ті підприємства, чия продукція пройшла сертифікацію у Всеукраїнській громадській організації «Жива планета». Цей знак підтверджує відповідність якості товарів і послуг міжнародним нормам.

Довідково про найбільш поширені види маркувань та знаків на упаковці,  їх значення:

Національний знак відповідності – знак, що свідчить про відповідність продукції обов’язковим вимогам безпеки згідно регламентів та стандартів стосовно продукції певної категорії, які діють на території України. Цим знаком може бути маркований як сам виріб, так і його упаковка чи супровідна документація.

 

Знак відповідності органічним стандартам українського органа сертифікації "Органік стандарт".

 

 

 

Знак відповідності міжнародним органічним стандартам ІСЕА Підтверджує що маркована ним продукція пройшла сертифікацію на відповідність вимогам, встановлених Постановою щодо органічного виробництва Ради ЄC № 834/2007.

 

Цей знак є декларацією виробника, його застосування не вимагає обов’язкового проведення випробувань та оцінки продукції на вміст ГМО органом з оцінки відповідності. Ставити маркування про наявність чи відсутність ГМО зобов’язує виробника Закон України «Про безпечність та якість харчових продуктів».

 

 

Цей знак означає, що пакувальний матеріал вироблений з повторно переробленої сировини або містить частку повторно переробленого матеріалу.

 

 

Цей знак у перекладі з німецької має назву "Зелена крапка" і означає що виробник маркованої ним продукції сплатив за збір та переробку відходів упаковки, що упроваджена в Німеччині. На території України цей знак немає змістовного значення для товаровиробників, споживачів чи контролюючих органів.

 

 

Знак у вигляді трикутника з трьох стрілок, що означають замкнутий цикл (виробництво – застосування – утилізація), вказує, що дана упаковка придатна для подальшої переробки.