У районі підбито підсумки проведених робіт з благоустрою
На сьогодні у Маньківському районі гостро постало питання забруднення населених пунктів, узбіччя доріг загального сполучення, лісових масивів і лісопаркових зон стихійними та безхазяйними сміттєзвалищами. Протягом останніх років у районі спостерігається зріст кількості сміття як в насалених пунктах, так і за його межами. Все це є результатом діяльності не всього населення району, а окремих осіб – маргіналів. Від природи багато хто з нас звик лише брати, а вкладати нажаль ні.
На даний час у Маньківському районі система роздільного збирання ТПВ відсутня. Причиною відсутності системи роздільного збирання відходів є відсутність коштів у районному бюджеті, сміттєпереробних та сміттєспалювальних станцій для його утилізації.
Задля покращення ситуації в районі з безхазяйними та стихійними сміттєзвалищами, наприкінці лютого місяця 2015 року у зв’язку зі сприятливими погодними умовами організовувалися роботи з прибирання сміття та побутових відходів вздовж доріг загального користування виконкоми сільських та селищних рад. Також проводили роботи по благоустрою населених пунктів. За інформацією, отриманої від сільських та селищних рад, в 23 населених пунктах було ліквідовано близько 35 стихійних сміттєзвалищ.
Нині у рамках проведення Всеукраїнської акції «Зробимо Україну чистою! – 2015» у Маньківському районі організовано «місячний суботник із благоустрою» у кожному населеному пункті. проводяться роботи з озеленення територій, прибирання стихійних смітників. До суботника залучається усе працездатне населення, в тому числі молодь та люди пенсійного віку, підприємства та організації, установи та приватні підприємці. Закінчується «місячний суботник із благоустрою» до початку Пасхальних свят.
На сьогодні вирішується питання щодо надання Державною екологічною інспекцією у Черкаській області уповноваженій особі від Маньківської районної державної адміністрації дозволу на накладання штрафів та притягнення до відповідальності осіб, які порушують законодавство у сфері охорони навколишнього природного середовища. Це дасть можливість на місцевому рівні вирішувати питання з порушниками та направити кошти за відшкодування збитків завданих природному середовищу не в обласний, а в місцевий бюджет.
Станом на 20.02.2015 відвели належним чином земельні ділянки під сміттєзвалище Дзензелівська, Русалівська сільські та Маньківська селищні ради та отримано відповідні документи на право постійного користування.
Розроблено проекти землеустрою під сміттєзвалище: Буцькою селищною та Багвянською, Березівською, Вікторівською, Добрянською, Іваньківською, Крачківською, Молодецькою, Нестерівською, Попівською, Рогівською сільськими радами. Відділом містобудування, архітектури та житлово – комунального господарства райдержадміністрації розглянуто та погоджено відповідні проекти землеустрою.
Відповідно до ст. 186 Земельного кодексу України землевпорядна документація підлягає обов’язковому погодженню з територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що здійснює реалізацію державної політики у сфері земельних відносин. Проте, Головне управління Держземагенства у Черкаській області відмовило у погодженні проектів землеустрою згаданим радам посилаючись на Закон України «Про благоустрій населених пунктів», яким визначено, що благоустрій передбачає санітарне очищення, яке здійснюється спеціалізованими підприємствами. А відповідно до ст. 8 Господарського кодексу України, органи місцевого самоврядування не є суб’єктами господарювання. Господарська компетенція органів місцевого самоврядування реалізується від імені відповідної комунальної установи.
Кислинська сільська рада звернулась 17.06.2013 року до Головного управління Дерземагенства у Черкаській області з клопотання про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки під сміттєзвалище, але отримала відмову, у зв’язку з тим, що земельні ділянки під сміттєзвалища можуть бути відведені тільки суб’єкту господарювання.
Триває робота по розробленню детальних планів території щодо розміщення сміттєзвалищ відповідно до ст. 24 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» по Кривецькій та Харківській сільським радам.
Подібнянська сільська рада не приступила до розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки під розміщення сміттєзвалища, пояснюючи тим, що відсутні кошти у сільському бюджеті.
На територіях Кищенецької, Паланоцької, Чорнокам’янської, Кутівської, сільских рад не має можливості розмістити сміттєзвалища з дотримання діючих норм. Населення села Поташ здійснює вивіз сміття на Маньківське сміттєзвалище.