наверх ⇑

Увага! Небезпека спалювання листя

Постала одна з найгостріших екологічних та соціальних проблем – масове спалювання опалого листя, сухих гілок. Щороку жителі Маньківського району скаржаться на густий дим від спаленого листя та інших рослинних решток.

Деякі мешканці вважають своїм обов’язком підпалити суху траву чи листя в полях, лісопарках, в смугах відводу автодоріг.

Спалювання рослинних залишків призводить до забруднення повітря, проблем зі здоров’ям у людини та підвищує небезпеку виникнення пожеж.

Категорично заборонено спалювання рослинних залишків на території підприємств, установ, організацій і населених пунктів, за винятком випадків, коли це здійснюється з використанням спеціальних установок за умови дотримання вимог щодо охорони атмосферного повітря.

Заборонено спалювання всіх видів відходів на прибудинкових територіях і в сміттєзбірниках, на території зелених насаджень. Самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків, випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із водно-болотною та іншою природною рослинністю або її залишків у смугах відводу автомобільних доріг і залізниці, а також опалого листя у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу тягне за собою адміністративну відповідальність.

                                  

Спалювання листя чи сміття є порушенням українського законодавства, а саме:

1. ст. 50 Конституції України;
2. ст. 9, 12 Закону України «Про охорону природного навколишнього середовища»;
3. ст. 16 Закону України «Про охорону атмосферного повітря»
4. п.п.3.6.14, 3.7.4 «Правила утримання житлових будинків та прибудинкових територій»;
5. п.п.3.6, 6.4.2 «Правила утримання зелених насаджень у містах та інших населених пунктах»;
6. Закону України «Про благоустрій у населених пунктах».

Керуючись статтею 50 Конституції України, яка гарантує кожному безпечне для життя і здоров’я довкілля, кожен з нас має законне право боротися із несанкціонованим спалюванням сухотрав’я і рослинних залишків. Статті 16 і 22 Закону України “Про охорону атмосферного повітря”  забороняють самовільне спалювання листя.

Відповідальність за порушення цієї норми передбачена статтею 77.1 адміністративного кодексу України. За самовільне випалювання рослинності або її залишків законодавство передбачає покарання у вигляді накладення штрафу на громадян у розмірі від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян тобто від 170 до 340  гривень і на посадових осіб – від  п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 1190 грн).

Якщо Ви стали свідками спалювання листя або трави звертайтесь до поліції або органів виконавчої влади.

Шановні жителі Маньківського району! Перестаньте труїти себе та своїх дітей! Любіть та бережіть природу рідного краю!

 

Спеціаліст сектору взаємодії з

правоохоронними органами, оборонної,

мобілізаційної роботи та цивільного захисту                                       Мельник Ю. Ю.