наверх ⇑

Відбулося виїзне функціональне навчання у сфері цивільного захисту

У Маньківській районній державній адміністрації відбулося виїзне функціональне навчання з питань цивільного захисту, яке провели фахівці Уманських курсів 3 категорії Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Черкаської області.

Слухачами функціонального навчання були сільські, селищні голови, секретарі сільських рад, спеціалісти підприємств та закладів району, які очолюють формування цивільного захисту з питань оповіщення та зв’язку.

Начальник Уманських курсів 3 категорії Олександр Гребьонкін детально, з використанням мультимедійних засобів, розповів про порядок організації оповіщення та зв’язку, їх складові, а також про інформування населення за загрози або виникнення надзвичайних ситуацій.

Учасники навчання мали можливість ознайомитися з досвідом побудови автоматизованих систем оповіщення та інформування в інших регіонах України.

Завідувач сектору взаємодії з правоохоронними органами, оборонної, мобілізаційної роботи та цивільного захисту апарату районної державної адміністрації Володимир Михайловин доповів аудиторії слухачів про модель діючої в районі системи оповіщення.

Організатори навчання прагнули донести слухачам важливість проблеми своєчасного оповіщення та інформування населення про виникнення або загрозу виникнення небезпеки, про необхідність на всіх рівнях вживати заходів щодо створення  систем оповіщення з використан­ням сучасних технічних засобів, які б забез­печували найбільш повне оповіщення населення, та утримання цих систем у постійній готовності до використання.

Зокрема увагу слухачів було загострено на тому, що кожен житель району повинен знати сигнали оповіщення цивільного захисту та уміти правильно діяти за ними в умовах загрози та виникнення надзвичайної ситуації. Адже дисципліна і організованість, суворе виконання без поспіху рекомендацій підрозділу з питань надзвичайних ситуацій сприятиме збереженню здоров'я і життя, а також зменшенню матеріальних втрат.