наверх ⇑

Україна в 1932-1933 роках пережила страшну трагедію – Голодомор, який забрав мільйони людських життів.

Україна в 1932-1933 роках пережила страшну трагедію – Голодомор, який забрав мільйони людських життів.

У четверту суботу листопада в Україні на підставі Указів Президента Л. Кучми № 1310/98 та Президента В. Ющенка № 431/2007 відзначається День пам’яті жертв Голодомору. Щороку Український інститут національної пам’яті пропонує спеціальну тему Дня для підкреслення певного аспекту трагедії Голодомору 1932–1933 рр.

Гасло цьогорічних пам'ятних заходів: "Голодомор не зламав". Український інститут національної пам'яті ініціює проект "Незламні" й розповідає про 15 постатей, яких пережите в 1932-1933 роках не знищило ані фізично, ані духовно.

Сторінка проекту "Незламні"

Всеукраїнська акція «Запали свічку»
В пам’ять про мільйони загиблих від Голодомору Український інститут національної пам’яті закликає всіх мешканців України 26 листопада 2016 р. о 16:00 приєднатися до загальнонаціональної хвилини мовчання, за можливості – біля меморіалу, пам’ятника чи хреста пам’яті жертв Голодомору у вашому місті чи селі. Також заохочуємо із настанням темряви запалити і поставити свічку на підвіконня так, щоб її було видно з двору – на знак скорботи і пам’яті про мільйони загублених життів наших співвітчизників.

Завантажити візуальні матеріали до цьогорічного вшанування пам'яті жертв Голодомору, зокрема у поліграфічній якості, можна за лінком.

Більше про тему вшанування на сайті Інституту національної пам’яті.