наверх ⇑

Сьогодні, 29 травня, в Україні відзначають Міжнародний день миротворців ООН

Міжнародний день миротворців — міжнародний день, що святкується ООН щороку 29 травня. В Україні офіційно відзначається з 2003 р., прийшовши на заміну національному святу День Миротворця, що відзначався 3 липня. 

Згідно з Указом Президента України "Про Міжнародний день миротворців" від 30 квітня 2003 р. № 374/2003.

Свято було встановлено в Україні після офіційного звернення Асоціації миротворців України до Президента України "…ураховуючи вагомий внесок миротворців у підтримання стабільності у різних регіонах планети та підтримуючи рішення Генеральної Асамблеї ООН…".

Нагадаємо, починаючи з 1992 року в військових операціях взяло участь 37 000 українських військовослужбовців, 50 з них — загинуло.

За сімнадцять років миротворчої діяльності українських військових Україна увійшла в першу двадцятку активних держав-миротворців. У рамках співробітництва з НАТО та ООН українські миротворці побували в Косово, Лівані, Кувейті, Сьєрра-Леоне, Іраку та інших гарячих точках. Найчисленніший контингент - у Ліберії, де близько трьохсот українських пілотів за допомогою вертольотів забезпечують повітряне супроводження делегацій, перевезення вантажу, евакуацію населення, охорону кордону і тому подібне. Напередодні свята представник Генерального секретаря ООН в Ліберії Елен Маргарет Лой заявила, що ООН пишається українськими миротворцями, і нагородила їх медалями "за службу миру".