наверх ⇑

03 березня відбулося засідання комісії з ТЕБ та НС

Перший заступник голови райдержадміністрації Оксана Юзвенко провела засідання комісії з з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. На порядку денному розглянуто питання щодо ситуації, пов'язаної з обмеженням постачання природного газу.
Оксана Андріївна повідомила присутніх членів комісії, що 1 березня 2018 року «Газпром» припинив поставки газу НАК «Нафтогаз України» та повернув здійснену Україною передоплату. У зв’язку з припиненням постачання газу очікується дефіцит газу в обсязі майже 10 млн. куб. метрів на добу, що складає до 10%.

На виконання доручення Першого віце-прем’єр-міністра України –Міністра економічної розвитку та торгівлі України С. Кубіва, за підсумками селекторної наради, яка відбулась 2 березня поточного року з метою забезпечення стабільної роботи теплогенеруючих підприємств та недопущення збоїв у забезпеченні природного газу споживачам, прийнято рішення щодо введення обмеження на споживання природного газу.

На виконання протокольних доручень засідання Регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 02.03.2018 № 7 головам районних державних адміністрацій необхідно розглянути питання щодо введення обмеження на споживання природного газу та припинення навчального процесу.

З означеного питання доповів начальник відділу освіти райдержадміністрації Юрій Безверхий. За його повідомленням станом на 03.03.2018 з Міністерства освіти України надійшов лист щодо припинення навчального процесу та обмеження споживання природного газу.

У районі 9 шкіл опалюються природним газом, 2 з них перейшли на опалення твердопаливними котлами (Рогівська та Ч.Камянська школи).

Відділом освіти директорам шкіл були направлені листи щодо не переривання навчального процесу. Було прийнято ряд заходів щодо підтримання навчального процесу (зменшено тривалість уроків, підтримання сталої температури у навчальних класах).

Щодо дошкільних закладів району, то 1 із 19 опалюється природним газом, усі інші – твердим паливом.

Протягом лютого 2018 року закладами відділу освіти було використано 73 тис. кубів газу. Якщо 2 школи будуть опалюватися твердопаливними котлами, то економія використання газу становитиме 13 %. Окрім цього з 26.03.2018 розпочинаються весняні канікули. Перевищення порогу захворюваності по закладах освіти району не зареєстровано.

Начальник Маньківської газової дільниці ПАТ «Уманьгаз» Микола Монько зазначив, що відповідно до Протоколу засідання Кризового комітету при Міненерговугілля, обласним державними адміністраціям рекомендовано зупинити навчальних процес у школах та вищих навчальних закладах та обмежити споживання природного газу великими та середніми промисловими споживачами.

Тиск подавання природного газу на підстанцію у Маньківський район становить 40 кг. на см3, раніше від становив 60-62 кг. на см3. Причин хвилюватися немає.

У Маньківському районі немає великих та середніх промислових споживачів природного газу, саме це фактор дозволить організаціями, підприємствам та установам району не відчути проблеми з газопостачанням.
За результатами засідання комісією вирішено:

  1. Не припиняти навчальний процес у закладах освіти району із 3 по 7 березня 2018 року на період кризової ситуації, пов’язаної з обмеженням постачання природного газу.
  2. Сектору взаємодії з правоохоронними органами, оборонної, мобілізаційної роботи та цивільного захисту апарату районної державної адміністрації довести інформацію та рішення комісії до органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій району. Оприлюднити у місцевих засобах масової інформації та мережі Інтернет.