наверх ⇑

03 серпня 2017 року в залі засідань районної державної адміністрації за участю голови райдержадміністрації

03 серпня 2017 року в залі засідань районної державної адміністрації за участю голови райдержадміністрації Ігоря Віштака, в.о. директора Маньківського РЕМ Олександра Фоменка, в.о. начальника відділу у Маньківському районі Головного управління Держземгеокадастру у Черкаській області Віктора Гончара, головного державного інспектора з питань праці Управління Держпраці України Черкаської області Ростислава Проценка, начальника відділу економічного розвитку території та бухгалтерського обліку Ірини Денисенко, головного спеціаліста сектору з питань опіки та піклування служб у справах дітей райдержадміністрації Інни Холявчук  відбулася нарада з сільськими, селищними головами.

З першого питання порядку денного проінформував в.о. директора Маньківського РЕМ Олександр Фоменко він ознайомив сільських та селищних голів з дотриманням вимог Правил охорони електричних мереж на території району.

 З наступного питання щодо делегованих повноважень згідно постанови від 26.04.2017 №295 Деякі питання реалізації ст. 259 Кодексу Законів про працю України та ст. 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» інформував  головний державний інспектор з питань праці Управління Держпраці України Черкаської області Ростислава Проценка. Він ознайомив присутніх з порядком здійснення державного контролю та державного нагляду  за додержанням законодавства про працю.

Окрему увагу приділили темі стану та перспективи об’єднання територіальних громад  у районі. З даного питання доповіла начальник відділу економічного розвитку території та бухгалтерського обліку Ірина Денисенко, яка зазначила, що відповідно до перспективного плану формування територій громад у районі пропонується створення трьох територіальних громад: Маньківська об’єднана територіальна громада, Буцька об’єднана територіальна громада, Іваньківська об’єднана територіальна громада.

Громада с. Іваньки активно розпочала вивчати інформаційну базу, процес та досвід уже створених громад лише на початку весни цього року. Головою, депутатами та активом села проведена оперативна і масштабна робота щодо інформування населення за участі фахівців райдержадміністрації, широкого обговорення добровільного об’єднання Іваньківської територіальної громади жителями села та проведення перемовин з суміжними громадами. Тому результатом спільної роботи стало прийняття уже у липні рішень Іваньківською, Березівською та Крачківською сільськими радами про добровільне об’єднання територіальних громад. Спільною робочою групою підготовлено пакет документів згідно чинного законодавства та передано до облдержадміністрації. На сьогодні звернення Черкаської обласної державної адміністрації щодо призначення перших виборів знаходиться на розгляді Центральної виборчої комісії.

Зважаючи на стрімку динаміку процесу об’єднання в Україні, зміни у законодавстві, переваги та особливості добровільного об’єднання, у селах, які згідно перспективного плану мають увійти до Буцької об’єднаної громади розпочато повторне обговорення пропозиції об’єднання у громаду з центром у смт. Буки. Так обговорення добровільного об’єднання у Буцьку територіальну громаду проведене на зборах уповноважених у с. Багва, с. Русалівка, с. Кути та с. Кислин; на черзі обговорення у селах Кривець та Попівка.

Продовжив дану тему голова районної державної адміністрації Ігор Віштак, який вкотре наголосив, що добровільне об’єднання громад – це непростий крок, в основу якого закладено систему економічної мотивації та ініціативу самих громад до об'єднання та розвитку. Процес об’єднання територіальних громад неминучий. Проте реформуватися необхідно не заради реформи, а задля подальшого розвитку та покращення якості життя громадян. Це дасть можливість створити нову організацію влади на місцевому рівні.

В обговоренні даного питання взяли участь всі учасники наради, які озвучили своє бачення і пропозиції щодо об’єднання громад. Всі присутні зійшлися на тому, що найважливішим пріоритетом повинен бути не кількісний, а якісний показник об´єднання громад. 

Також на нараді звучали питання вдосконалення управління у сфері земельних відносин, охорони земель та розпорядження ними відповідно до постанови КМУ від 07.06.2017 № 413; про результати рейді по селах району щодо організації дозвілля підлітків та молоді в районі та стан готовності до відзначення в районі Дня Державного Прапора України та 26 – річниці незалежності України.

Керівник району наголосив на важливості розглянутих питань, адже вони спрямовані на поліпшення умов життя громадян в районі, а також підтвердив готовність до максимального сприяння місцевим територіальним громадам у вирішенні організаційних та технічних питань.