наверх ⇑

19 січня відбулося позапланове засідання комісії з ТЕБ та НС

19 січня 2018 року відбулося позапланове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Оксани Юзвенко.На порядок денний виносилося питання про стан забезпечення безперебійної роботи об’єктів життєзабезпечення населення району, пов’язаної з погіршенням погодних умов в зимовий період 2018 року. Про роботу комунальних та дорожньої служб; участь виконкомів селищних, сільських рад та ОТГ в ліквідації надзвичайної ситуації, пов’язаної з погіршенням погодних умов проінформувала перший заступник голови райдержадміністрації Оксана Юзвенко. Щодо роботи Філія «Маньківський райавтодор» інформував завідувач сектору взаємодії з правоохоронними органами, оборонної, мобілізаційної роботи та цивільного захисту апарату районної державної адміністрації Володимир Михайловин. Він довів до відома, що філією «Маньківський райавтодор» проведено очищення доріг місцевого значення загального користування від снігових заметів. Для забезпечення безперебійного транспортного сполучення задіяно 9 транспортних одиниць філії “Маньківський райавтодор”. Забезпечено транспортне сполучення практично до усіх населених пунктів району.

Начальник районного сектору УДСНС України в Черкаській області Андрій Копієвський довів до відома, що  за сильного снігопаду наявна снігоочисна техніка не в повній мірі справлялася з поставленим завданням. Сім транспортних засобів довелося визволяти із снігових заметів, куди їх знесло.

Начальник Маньківської дільниці ПАТ “Уманьгаз” Микола Монько проінформував, що  у смт. Маньківка сталося відключення газопостачання багатоквартирного житлового будинку по вул. Соборна, 41. Аварійна бригада в оперативному порядку відновила газопостачання.

Головний інженер Маньківських районних електричних мереж Юрій Кіт інформував щодо знеструмлених чотирьох населених пунктів відновлено електропостачання. Аварійно-відновлювальні  бригади працюють в режимі підвищеної готовності.

 Начальник відділу освіти районної державної адміністрації Юрій Безверхий довів до відома всіх присутніх, що з метою запобігання захворюваності серед учнів, та враховуючи проблематичність, за негоди, відвідування ними школи  на 19-20 січня 2018 року призупинено роботу загальноосвітніх закладів району.  Усі шкільні котельні працюють у штатному режимі. Переважна їх більшість забезпечена мобільними генераторами.

Головний лікар центральної районної лікарні Юрій Кулик інформував щодо роботи усіх районних закладів охорони здоров’я та зазначив, що ситуація з системами забезпечення життєдіяльності контрольована та працюють стабільно.

У зв’язку з ускладненням погодних умов, комісією вирішено:

  • членам оперативного штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації продовжити забезпечення цілодобового чергування бригад. За виникнення надзвичайної ситуації, пов’язаної з погіршенням життєзабезпечення населення району, терміново повідомляти оперативний штаб.

Головам виконавчих комітетів селищних, сільських рад об’єднаних територіальних громад:

- залучати суб’єктів господарської діяльності всіх форм власності для прибирання доріг, територій навколо адмінбудівель та прибудинкових територій від снігових заметів та боротьби з можливою ожеледицею;

- своєчасно інформувати  населення про ускладнення погодних умов та порядок дій протягом цього періоду.

 Районному сектору Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Черкаській області:

- продовжити моніторинг обстановки в зоні відповідальності та забезпечити оперативне реагування на загрози, події і надзвичайні ситуації, утримувати в готовності до застосування наявні сили та засоби.

Філії “Маньківський райавтодор”:

- продовжити постійний моніторинг ситуації за дорожнім рухом;

- з метою забезпечення своєчасного регулювання дорожнього руху на найнебезпечніших ділянках, організувати взаємодію з Маньківським відділенням поліції Уманського відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Черкаській області, районним сектором Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Черкаській області;

- забезпечити оперативне залучення спеціальної техніки та протиожеледних матеріалів для розчищення автодоріг загального користування від снігових заметів, боротьби з ожеледицею та безперебійного і безпечного руху автомобільного транспорту;

- забезпечити надання районному оперативному штабу пропозицій щодо припинення руху автотранспорту на небезпечних ділянках доріг загального користування за погіршення погодних умов.

Управлінню агропромислового та економічного розвитку районної державної адміністрації:

- забезпечити укладання договору з державним підприємством “Черкаський облавтодор” ВАТ “ДАК “Автомобільні дороги України” про боротьбу з ожеледицею на дорогах місцевого значення загального користування та очищення їх від снігу.

Маньківському відділенню поліції Уманського відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Черкаській області:

- забезпечити безпеку руху на вулично-шляховій мережі району в зимових умовах, негайне інформування районного оперативного штабу щодо перекриття доріг.