наверх ⇑

26 квітня у день 33-ї річниці Чорнобильської катастрофи в районному центрі відбулися заходи

В історії нашого народу є чимало скорботних дат, спогади про які щоразу пронизують серця гострим болем. Одна  із таких дат – 26 квітня 1986 року. Це одна із найжахливіших катастроф в історії людства, ім’я якій – Чорнобиль, що понівечила людські долі, багатьох забрала у вічність. З того часу минуло вже 33 роки.

Але є пам’ять…І саме вона – рушій еволюційного поступу в майбутнє й оберіг найвищих загальнолюдських цінностей. І якщо весь народ пам’ятатиме свою історію, він заслуговує на повагу, він вартий того, щоб дивитися у майбутнє.

26 квітня 2019 року, у день 33-ї річниці Чорнобильської катастрофи, в районному центрі відбувся мітинг-реквієм, в якому взяли участь голова районної державної адміністрації Василь Клименко, голова районної ради Світлана Лещенко, учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, представники структурних підрозділів райдержадміністрації, делегації від установ та організацій району, представники громадських організацій, молодь.

На знак данини пам’яті тим трагічним подіям та вшанування подвигу ліквідаторів аварії на ЧАЕС, які ціною власного життя врятували Україну і світ від атомного лиха, присутні на зібранні поклали живі квіти до пам’ятного знаку “Жертвам Чорнобильської катастрофи”.

Голова райдержадміністрації Василь Клименко, звертаючись до жителів Маньківщини, зазначив: “Чорнобильська трагедія – це жорстоке і безкомпромісне попередження людству, адже Чорнобиль поламав життя мільйонів людей. Розміри Чорнобильської катастрофи могли б бути ще більшими і жахливішими, якби на поєдинок з розбурханим атомом з перших хвилин аварії не вступили тисячі людей. За роки, що минули, ми всі пройшли складний шлях усвідомлення і переосмислення тих подій. Але незмінним залишається одне – глибока повага до людей, які закрили собою світ від атомного лиха. Подвиг, який вони здійснили неможливо переоцінити. Ми повною мірою розуміємо, наскільки велику і масштабну справу зробили ліквідатори Чорнобильської катастрофи. Вони проявили самопожертву в ім’я людства, і ми всі не можемо, і не маємо права забувати про це. Нам усім необхідно з оптимізмом дивитися у майбутнє, вчитися на помилках, робити все можливе, аби подібне не повторилося, та належно берегти пам’ять про тих, хто пожертвував своїм життям, здоров’ям рятуючи світ від атомного лиха.”

Зі словами вдячності та поваги до учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС звернулась голова районної ради Світлана Лещенко, із побажаннями міцного здоров’я та довголіття звернувся до своїх побратимів голова Маньківської районної організації «Союз. Чорнобиль. Україна» Павло Дерев'янко. Присутні на зібранні, із нестихаючим болем у серцях, хвилиною мовчання вшанували пам’ять про тих, хто пішов у безсмертя, приборкуючи ядерну стихію, та тих героїв-ліквідаторів, які вже віддійшли у вічність напротязі цих 33-х років. Вічна їм пам’ять.