наверх ⇑

29 вересня відбулося чергове засідання колегії райдержадміністрації

29 вересня 2016 року під керівництвом голови районної державної адміністрації Ігоря Віштака відбулося засідання колегії районної державної адміністрації.

У її роботі взяли участь члени колегії, голова районної ради Володимир Вовк, начальники відділів та управлінь районної державної адміністрації, керівники установ та організацій району, сільські та селищні голови.

На засіданні колегії було розглянуто низку питань, зокрема: про хід підготовки об’єктів житлово-комунального господарства та соціальної сфери району до опалювального сезону 2016-2017рр; про стан використання земельного фонду району; про роботу управління Державної казначейської служби України у Маньківському районі та різне.

Із першого питання поінформували присутніх начальник відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації Алла Пашніна.

У своєму виступі Алла Іванівна зазначила, що з метою своєчасної підготовки об’єктів житлово-комунального господарства, паливно-енергетичного комплексу і бюджетної сфери району до роботи в зимових умовах прийняте розпорядження  Маньківської районної державної адміністрації від 30 травня 2016 року №124 «Про підготовку підприємств паливно-енергетичного комплексу, житлово-комунального господарства та об’єктів соціальної сфери до стабільної роботи в осінньо-зимовий період 2016-2017 років». Даним розпорядженням створений районний оперативний штаб з координації робіт по підготовці до роботи в зимовий період 2016-2017 років.  У червні цього року на розширеному засіданні районного оперативного штабу розглянуто і проаналізовано проблемні питання, визначено ряд організаційних заходів по усуненню недоліків та оперативного реагування. 

На сьогодні на території району завершується підготовка до опалювального сезону 2016-2017 років, системно у плановому порядку здійснювались намічені заходи у сфері житлово-комунального господарства, соціальної і транспортної інфраструктури.

Надалі начальник відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації провела детальний аналіз стану готовності об’єктів житлово-комунального господарства та соціальної сфери району до опалювального сезону, у тому числі про хід підготовки доріг та стан вжиття заходів з енергозбереження в районі.

 Про стан використання земельного фонду району доповів начальник відділу Держгеокадастру у Маньківському районі Віктор Гончар. Зокрема він зазначив, що проведено моніторинг стану використання земель сільськогосподарського призначення в районі. Cтаном на 01.09.2016 року було виявлено використання даних земель орендарями без наявності правовстановлюючих документів. Договори оренди не продовжено з різних причин.

Віктор Володимирович вказав на проблемні питання пов’язані з ефективним використанням земель: зокрема: передача в користування кормових угідь державної власності(сіножатей та пасовищ); передача в користування земельних ділянок під господарськими будівлями та дворами; передача в користування земель під полезахисними лісосмугами. Він зауважив, що проведення інвентаризації земель дасть змогу визначити земельні ділянки, їх фактичну площу та склад угідь, можливість передачі в оренду або надання у власність фізичним і юридичним особам,в тому числі і на конкурентних засадах. Також він повідомив, що Згідно ЗУ «Про оцінку земель» на даний час на території всіх населених пунктів проведені роботи з первинної та повторної нормативної грошової оцінки земель. Проведення повторної нормативної грошової оцінки забезпечило збільшення середньої вартості одного квадратного метра в середньому більше,ніж у два рази. Відповідно,зросли надходження від плати за землю до бюджетів місцевих рад. Віктор Володимирович наголосив на необхідності проведення роз’яснювальної роботи з орендарями земельних ділянок та земельних часток (паїв) щодо приведення у відповідність розміру фактичної орендної плати з відсотком плати, вказаної в договорах.

Голова районної Асоціації сільських та селищних голів Валерій Івасюк долучився до обговорення даного питання, запропонувавши розглянути можливість встановлення загального для всіх відсотку сплати за оренду, а саме 8 % від нормативної грошової оцінки землі. Голова райдержадміністрації Ігор Віштак підтримав дану пропозицію та наголосив, що буде створено робочу групу для спільної перевірки та проведення детального аналізу використання земель в адміністративних межах сільських та селищних рад з метою недопущення використання земельних, водних ресурсів без належного оформлення та реєстрації правовстановлюючих документів на землю. Він зауважив, що роботу з інвентаризації земель тільки розпочато. Перший її етап планується завершити до кінця поточного року. Звірки переліків землекористувачів будуть проводитися постійно. Тому Ігор Анатолійович висловив надію на те, що більші напрацювання і позитивні результати будуть помітні вже у наступному році.

Головний державний інспектор-ревізор Манківського відділення Уманської об’єднаної Державної податкової інспекції Юлія Гладченко з означеного питання висловила побажання щодо більш відповідальної та дієвої взаємодії сільських та селищних рад із податковою інспекцією, оскільки несвоєчасне надання переліків орендарів, з яким укладено чи розірвано  договори оренди унеможливлює своєчасне оподаткування, тобто фактично землі використовуються, а орендна плата не сплачується

Про роботу управління Державної казначейської служби України у Маньківському районі доповіла начальник управління Державної казначейської служби України у районі Алла Безребра, зупинившись на основних завданнях та функціях управління. Також вона повідомила, що з метою залучення додаткових фінансових ресурсів для розвитку бюджетної сфери законодавством, зокрема, передбачена можливість розміщувати тимчасово вільні кошти бюджетів та бюджетних установ на депозитних рахунках в установах банків.  Тимчасово вільні кошти – це обсяг коштів загального та /або спеціального фондів, відволікання яких не призведе до втрати платоспроможності місцевого бюджету та виникнення заборгованості за відповідним фондом місцевого бюджету впродовж періоду, на який передбачається здійснити розміщення таких коштів на вкладних(депозитних) рахунках в установах банків. Розміщення таких коштів дасть можливість отримання додаткового фінансового ресурсу для вирішення нагальних соціально-економічних завдань місцевих громад.

Сьогодні тимчасово вільні кошти (враховуючи вимоги постанови КМУ від 30 червня 2015 р. № 444) можуть розмішуватися на конкурсних засадах у банках, в яких держава прямо та/або опосередковано володіє 75 чи більше відсотками статутного капіталу та/або голосів. Це ПАТ «Ощадбанк», ПАТ «Державний експертно-імпортний  банк України» та ПАТ АБ «Укргазбанк». Основними законодавчими актами,  що регулюють процес розміщення та повернення бюджетних коштів на депозитних рахунках в банках, є Бюджетний кодекс України; постанови Кабінету Міністрів України від 12 січня 2011 р. №6 «Про затвердження Порядку розміщення тимчасово вільних коштів місцевих бюджетів на вкладних(депозитних) рахунках у банках».

Також Алла Іванівна повідомила, що завдячуючи сучасному розвитку телекомунікаційних систем та інформаційних технологій, Державна казначейська служба України з 2015 року з метою розширення сфери своїх послуг пропонує розпорядникам та одержувачам бюджетних коштів нову дистанційну форму розрахункового обслуговування через мережу Інтернет із використанням електронного цифрового підпису.

З усіх розглянутих питань були прийняті відповідні рішення та дані доручення відповідальним особам щодо посилення роботи в цих напрямах.