наверх ⇑

50–та позачергова сесія райради в умовах COVID-19

Зважаючи на ситуацію, яка склалася з фінансуванням заходів щодо надання медичної допомоги жителям району в умовах COVID-19, голова районної державної адміністрації Анатолій Риженко ініціював скликання позачергової сесії районної ради. На заваді її провадення не стала навіть та обставина, що апарат районної ради на чолі з головою ради через хворобу та за вимогами самоізоляції вимушені перебувати на лікарняних. Відрадно, що двадцять із тридцяти чотирьох народних обранців долучилися до обговорення та прийняття життєво важливих рішень. За одностайним рішенням колег головував на президії, а затим і сесії ради Юрій Безверхий. З фінансових питань порядку денного доповідала начальник фінансового управління райдержадміністрації Світлана Самойленко.

"Чимало депутатів ради,- зауважив голова райдержадміністрації Анатолій Риженко опісля завершення сесійного засідання, - хворіють. Окремі вимушено перебувають на самоізоляції, а відтак я досить серйозно переймався питанням кворуму та продуктивного голосування на сесії. Проте депутати ради всіх фракцій проявили високу відповідальність та виваженість в прийнятті рішень. Особливо хочу відзначити їх конструктивізм щодо підтримки наших пропозицій про виділення коштів на генератор і проектно-кошторисну документацію будівництва подачі кисню інфекційного відділення, а це майже 287 тисяч гривень." За Програмою розвитку перинної медико-санітарної допомоги в районі та підтримки КНП «Маньківський центр первинної медико-санітарної допомоги» на 2018-2021 роки депутати спрямували майже 175 тисяч гривень, в тому числі 42 тисячі гривень на ліки онкохворим та хворим з органними захворюваннями, 56 тисяч гривень на придбання обладнання медичного призначення, холодильника для кабінету хворих з підозрою на COVID-19. По 30 тисяч гривень згідно рішення сесії райради виділено за Програмою забезпечення осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю технічними та іншими засобами медичного призначення для використання в амбулаторних та побутових умовах, а також Комплексної програми забезпечення техногенної та пожежної безпеки на території району, вжиття заходів щодо ліквідації наслідків можливих надзвичайних ситуацій та подій. Через управління соціального захисту населення райдержадміністрації буде профінансовано в обсязі 35 тисяч гривень матеріальні допомоги малозабезпеченим громадянам та 25 тисяч гривень – на ресурсне забезпечення житлових субсидій.

До речі, згідно розпорядження облдержадміністрації «Про розподіл коштів субвенції з державного бюджету та внесення змін до Розподілу коштів бюджету розвитку на здійснення заходів із будівництва, реконструкції і реставрації, капітального ремонту об’єктів виробничої, комунальної та соціальної інфраструктури за об’єктами у 2020 році» на забезпечення подачею кисню ліжкового фонду закладів охорони здоров’я, які надають стаціонарну допомогу пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету рішенням райради її прийнято в сумі 1010000 гривень.

Депутати також розглянули низку інших важливих питань, з яких були прийняті відповідні рішення.