наверх ⇑

Аграії Маньківщини відстоюватимуть свої права

12 січня в залі засідань райдержадміністрації відбулися збори сільськогосподарських товаровиробників Маньківського району. У зборах взяли участь голова райдержадміністрації Ігор Віштак, перший заступник голови райдержадміністрації Оксана Юзвенко, начальник управління агропромислового та економічного розвитку райдержадміністрації Тетяна Гетьман, керівники  та представники сільськогосподарських підприємств району, учасники АТО, представники ЗМІ.
На зібранні розглянуто усне звернення голови СФГ «Білецького» Григорія Білецького щодо неправомірних дій Головного управління Держгеокадастру в Черкаській області під час проведення земельних торгів 11 січня 2018 року на земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, які знаходяться в адміністративних межах Русалівської сільської ради. Маньківського району. Договір оренди на право користування земельною ділянкою у орендаря закінчився ще у 2014 році. Проте, продовжуючи користування орендованою землею, щороку голова СФГ самостійно, при подачі податкового розрахунку по оренді землі в Маньківське відділення Уманської ОДПІ, включав дані площі. Тобто, за користування земельною ділянкою орендна плата проводилася, втрат до бюджету не допускалося.

"СФГ «Білецьке», яке всі ці роки справно сплачувало податки до районного бюджету, не змогло взяти участь у торгах. Натомість, аукціон виграла стороння людина, яка проживає за межами Маньківського району», — повідомив член Всеукраїнської Аграрної Ради та Асоціації виробників молока, керівник ТОВ «Дзензелівське» Микола Северин, який виступив одним із головних ініціаторів даних зборів.

Голова райдержадміністрації Ігор Віштак прокоментував порушене питання таким чином: "Сільськогосподарські товаровиробники району неодноразово скаржилися на неправомірні дії Головного управління Держгеокадастру в Черкаській області: не можна вчасно продовжити термін дії діючих договорів оренди земель сільськогосподарського призначення, оскільки втрачаються документи, затягується процедура виділення земельних ділянок учасникам АТО та членам їх сімей та інше. Щоб вплинути на ситуацію районною державною адміністрацією неодноразово направлялися листи до районного відділу Держгеокадастру та до обласного керівництва. Дані питання виносилися на сесію районної ради, де затверджувалися колективні звернення та депутатські запити. Є велика кількість договорів оренди, у яких закінчується термін у товаровиробників. Вони звертаються з питанням, як далі діяти? Вони вчасно звертаються за продовженням строку дії договору, проте саме зволікання призводить до затягування процесу переоформлення. Люди звертаються до райдержадміністрації з реальними доказами – повідомлення з Укрпошти, що лист надіслано і отримано, проте відповіді на листи відсутні.  Люди і надалі продовжують користуватися даною ділянкою землі, сплачують податки. Ситуація звісно суперечлива, але згідно закону така можливість у орендарів є. Таким чином земля використовується за цільовим призначенням, орендна плата сплачується, фіксований податок надходить до бюджету".

Голова адміністрації закликав усіх сільськогосподарських виробників та підприємців захищати свої права та інтереси у межах чинного законодавства. І порадив, при подачі документів на продовження строку дії договорів оренди землі робити опис документів, що подаються до Держгеокадастру.

Згідно протоколу зборів було вирішено:

  • рекомендувати в.о. начальника відділу у Маньківському районі Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Гончару В.В. висловити свої заперечення до процесу проведення аукціонних торгів та відкликати свій підпис із протоколу торгів.
  • висловити недовіру роботі в.о. начальника відділу у Маньківському районі Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Гончара В.В. та рекомендувати йому написати заяву про звільнення із займаної посади.
  • висловити недовіру роботі Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області.