наверх ⇑

Делегація з Маньківки переймала досвід в Уманському районі щодо реформи медичної галузі

21 вересня 2017 року на чолі з головою районної державної адміністрації Ігорем Віштаком делегація у складі заступника голови районної ради Світлани Лещенко, керуюча справами виконавчого апарату районної ради Світлани Павленко, головного лікаря Маньківської центральної районної лікарні Юрія Кулика, заступника з медичної частини ЦРЛ Раїси Піддубченко та окремих депутатів районної ради здійснила робочу поїздку до комунального закладу «Уманський районний центр первинної медико-санітарної допомоги»  Уманської районної ради. Метою даного заходу було вивчення позитивного досвіду та отримання практичних порад щодо функціонування   центру первинної медико-санітарної допомоги.

В ході поїздки відбулась зустріч з головним лікарем Уманської центральної районної лікарні Інною Добрянською та  заступником головного лікаря з медичного обслуговування населення комунального закладу «Уманський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Назаром Горенко.

Заступник головного лікаря з медичного обслуговування населення КЗ «Уманський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Назар Горенко зазначив, що в порядку проведення реформи галузі охорони здоров’я та відповідно до рішення Уманської районної ради від 25 червня 2013 року № 24-12/VІ – 2 січня 2014 року було проведено реорганізацію Уманської ЦРЛ та створено комунальний заклад «Уманський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Уманської  районної ради.  КЗ «Уманський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Уманської районної ради – це окрема юридична структура, яка об’єднує розгалужену мережу лікувально-профілактичних закладів району (12 амбулаторій загальної практики – сімейної медицини та 42 ФАПи та ФП, які надають первинну медичну допомогу).  Лікарі первинної ланки мають лікувати до 80 % всіх хворих, і таким чином на вторинну ланку до стаціонарів буде потрапляти набагато менше пацієнтів. Адміністрація КЗ «Уманський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Уманської районної ради за підтримки районної державної адміністрації та районної ради, проводить заходи з вдосконалення кадрового та матеріально-технічного забезпечення первинної ланки з метою покращення надання медичної допомоги жителям району.

Головний лікар Уманської центральної районної лікарні Інна Добрянська зазначила, що всі відділення ЦРЛ забезпечують надання необхідних медичних послуг для жителів району.

В ході зустрічі учасники зібрання висловили своє бачення проблем та перспектив реформування медичної галузі та діяльності на цьому шляху та отримали відповіді на питання з реформування медичної галузі.

Голова Маньківської районної державної  адміністрації Ігор Віштак звернув увагу членів делегації з Маньківщини, що в медичній галузі є багато невирішених і проблемних питань, але в подальшому впровадження медичної реформи в районі таки дасть позитивні результати як для медичних працівників, так  і для пацієнтів.