наверх ⇑

День громади у селі Чорна Кам`янка

13 серпня на чолі з головою райдержадміністрації Анатолієм Риженком відбувся День громади у селі Чорна Кам'янка.

На захід прибули сільські та селищні голови, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації та районних установ та організацій аби спільно визначити коло нагальних проблем та визначити шляхи їх вирішення.

Традиційно розпочато роботу було з огляду об'єктів соціальної сфери Чорної Кам'янки. Учасники зустрічі оглянули школу, дитячий садочок, заслухалися цікавими екскурсами в історію села та його мешканців, які з великою любов'ю та глибоким знанням  своєї справи провела завідувач бібліотеки Ганна Мазуренко, отримали насолоду від прекрасної української пісні у виконанні учасників художньої самодіяльності сільського будинку культури.

Затим відбулося засідання з розгляду актуальних проблем. Анатолій Риженко надав слово Чорнокам'янському сільському голові Віталію Бузівському, який ознайомив присутніїх із досягненнями та наявними проблемами сільської громади. Далі було розглянуто питання порядку денного.

Щодо виконання показників місцевих бюджетів за підсумками  7 місяців 2020 року доповіла начальник фінансового управління районної державної адміністрації Світлана Самойленко.

Заступник начальника управління, начальник відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Маньківського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області Василь Юрченко торкнувся трьох важливих питань, а саме: про невідкладні заходи щодо заборони стихійної торгівлі (особливо швидкопсуючими продуктами харчування) в населених пунктах району, про вжиття заходів щодо посилення профілактики поширення коронавірусної хвороби (COVID-19), щодо вимог до облаштування місць масового відпочинку населення на водних об’єктах. По питанню безпечності місць відпочинку біля водойм виступив також в.о. начальника Маньківського районного сектору управління ДСНС України в Черкаській області Ігор Безкоровайний.

Щодо змін в призначенні державних соціальних допомог із повідомленням виступила начальник управління соціального захисту населення районної державної адміністрації Людмила Загородна.

Про особливості організації навчального процесу в 2020-2021 навчальному році повідомив начальник відділу освіти районної державної адміністрації Юрій Безверхий. Він зауважив, що навчальний процес буде відбуватися в умовах забезпечення дотримання соціальної дистанції та правил гігієни. Усі школи потрібно забезпечити засобами для дезінфекції та масками, а також обладнати місця для обробки рук.

У своєму виступі заступник голови районної державної адміністрації Олег Філіпчак наголосив сільським головами про відповідальність посадових осіб органів місцевого самоврядування щодо дотримання правопорядку в населених пунктах у вечірній час, регулювання графіку роботи закладів торгівлі, громадського харчування та розважальних закладів, у тому числі в умовах карантинних обмежень.

1 січня 2020 року набув чинності Виборчий кодекс України, який передбачає декілька новацій у проведенні місцевих виборів. З роз'ясненнями нововведень у виборчому процесі виступила радник голови райдержадміністрації на громадських засадах Ніна Кочерова.

В кінці зустрічі було проаналізовано стан виконання протокольних доручень за результатами проведення Днів громади в селах Роги та Подібна.

З усіх означених питань головою райдержадміністрації було дано ряд доручень керівникам структурних підрозділів райдержадміністрації та рекомендовано сільським та селищним головам вжити всіх заходів щодо вирішення актуальних проблем.