наверх ⇑

«День громади» - в Добрій

Вже традиційно щомісяця у кожний другий четвер з ініціативи та під патронатом голови райдержадміністрації Анатолія Риженка очільники сільських, селищних рад, керівники і спеціалісти управлінь, відділів та служб райдержадміністрації беруть участь у заходах формату «День громади». Цього разу представницьке зібрання відбулося в селі Добра.

Як і заведено, гості спочатку відвідали заклади освіти, культури, сільський ФАП, де предметно ознайомилися із напрацюваннями колективів, збагатилися досвідом добрян у вирішенні проблем гуманітарного та соціального спрямування, взаємодії в цій царині органу місцевого самоврядування з головним місцевим бюджетоутворюючим суб’єктом господарювання - ТОВ «Кищенці».  Разом із сільським головою Іваном Баліцьким окреслене коло питань висвітлив депутат районної ради, заступник гендиректора товариства Віталій Мельник.

Наріжним каменем врегулювання питань соціального та економічного розвитку громади є фінансова складова. А відтак, у форматі відкритого діалогу із головами рад начальник фінансового управління райдержадміністрації Світлана Самойленко проаналізувала стан виконання показників місцевих бюджетів за 8 місяців та зупинилася на резервах щодо наповнення бюджетів.

В унісон пропозиціям, висловлених Світланою Михайлівною, були повідомлення головного спеціаліста відділу у Маньківському районі Головного управління Держкомзему в Черкаськівй області Василя Степаненка щодо поновлення нормативно-грошової оцінки земель населених пунктів.

Начальник відділу освіти райдержадміністрації Юрій Безверхий та виконувач обов’язків начальника районного управління Головного управління  Держпродспоживслужби  в Черкаській області Василь Юрченко детально повідали загалу про обладнання харчоблоків дитячих дошкільних установ і загальноосвітніх шкіл відповідним устаткуванням та забезпечення інвентарем згідно вимог ХАССП, а також проаналізували стан укладання договорів з лабораторіями санітарно-епідеміологічного нагляду.

Завідувач сектором культури, молоді та спорту райдержадміністрації Анатолій Шинкаренко та директор КНП «Маньківський центр первинної медико-санітарної допомоги» Ігор Наумець  зосередили увагу на стані підготовки закладів культури і охорони здоров’я до функціонування в осінньо-зимовий період та шляхах поліпшення надання послуг краянам.

Депутат обласної ради та заступник директора ТОВ “Автодор» Олександр Северин, скориставшись запрошенням голови райдержадміністрації до спілкування із головами громад, прозвітувався про депутатську діяльність щодо захисту інтересів виборців, а також окреслив коло співпраці з органами місцевого самоврядування щодо осінньо-зимового утримання доріг, завершення ремонтів автомагістралей місцевого значення.

Затим із низкою ґрунтовних повідомлень виступили перед загалом завідувач сектору розвитку територій, охорони довкілля та цивільного захисту райдержадміністрації Тетяна Гетьман, начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Тетяна Плахтій, начальник архівного відділу райдержадміністрації Ганна Савранська.

В основу протокольних доручень, а вони прийняті головою райдержадміністрації за результатами всебічного обговорення проблем, покладено соціальне спрямування зусиль виконавчої гілки  влади задля інтересів краян. До речі, із 27 протокольних доручень, прийнятих в червні-серпні під час аналогічних заходів в Рогах, Подібній та Чорній Кам’янці, понад 68 відсотків вже реалізовано.