наверх ⇑

Маньківщина за унітарну державу – Україна

Державні службовці Маньківщини виступають за унітарну державу – Україна

Останнім часом державними та недержавними інституціями Російської Федерації, окремими силами всередині країни актуалізовано тему федералізації України та проводиться відповідна підривна робота, передусім в інформаційному просторі.

А тому, враховуючи чітку позицію Глави держави із зазначеного питання, 29 грудня у Маньківській райдержадміністрації для державних службовців відбулося тематичне навчання у форматі лекції з послідуючим обговоренням.  Метою заходу стала необхідність донесення до населення й утвердження у суспільній свідомості тези щодо відсутності альтернативи унітарності України та неприйнятності ідеї зміни форми її державного устрою, активного інформування громадян про дії центральної влади, спрямовані на збереження цілісності країни та консолідацію суспільства.

Спікер заходу – начальник відділу інформаційної політики та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації Володимир Михайловин надав аудиторії чіткі визначення та нагадав законодавчу базу таких понять як “унітарна держава”, “федерація”, “федералізація”. Змістовно викладаючи тему, промовець аргументовано, оперуючи фактами з історичного досвіду країн світу довів неприйнятність для України ідей федералізму. Зокрема було наголошено на необхідності децентралізації влади.

Учасники навчання значної уваги надали причинам та можливим наслідкам виступів Росії  за федералізацію України, навмисному загостренню офіційним Кремлем штучних проблем: тлумачення історичних подій, культурної орієнтації тощо.

У ході живого діалогу між учасниками зібрання викристалізувався спільний висновок: найбільш оптимальним варіантом  форми державного устрою для України є унітарна республіка з розширеним переліком делегованих повноважень регіонам, що має сприяти підвищенню рівня життя громадян та викоріненню тенденції сепаратизму, розвиненню почуття єдності між усіма українцями, консолідації громадян та політичній стабілізації.