наверх ⇑

Голова Маньківської райдержадміністрації виступив зі звітом на сесії районної ради

Яким був минулий рік для Маньківщини в плані соціально-економічного розвитку, що вдалося зробити, а що поки в планах – звітував перед депутатами та громадськістю голова Маньківської районної державної адміністрації Ігор Віштак. Про виконання програми економічного і соціального розвитку району та делегованих районною радою повноважень очільник адміністрації доповів на сесії районної ради 14 лютого, яку провела заступник голови районної ради Світлана Лещенко.

У роботі сесії  взяли участь голова обласної ради Олександр Вельбівець, сільські та селищні голови, керівники управлінь і відділів райдержадміністрації, керівники районних установ, підприємств та організацій, представники засобів масової інформації.

За словами Ігоря Анатолійовича, актуальні питання розвитку району розглядались на засіданнях колегії районної державної адміністрації, на нарадах із залученням керівників структурних підрозділів, сільських та селищних  голів, депутатів районної ради, керівників підприємств, установ та представників громадських організацій району. Також, за участю голови райдержадміністрації та керівників структурних підрозділів і районних служб, проблемні питання територіальних громад розглядалися під час зборів уповноважених громадян у населених пунктах району, а також здійснювалось обговорення  законодавчих змін та перспективи децентралізації влади.
У звіті голова райдержадміністрації доповів про позитивні зрушення та справи, які відбулися в минулому році у всіх сферах життєдіяльності району, окреслив перспективи.  Ігор Віштак торкнувся основних показників виконання бюджету та розвитку сільського господарства,  залучення інвестицій, проаналізував стан житлово-комунального та дорожнього господарства, ознайомив з реалізацією мікропроектів та діяльністю соціального захисту населення, розповів про роботу закладів медицини, освіти та культури, перспективи туристичної галузі.

Зокрема, у 2016 році до місцевих бюджетів району надійшло власних та закріплених доходів у сумі 78,9 млн. грн., що становить 126,8% планових показників (на 17 млн. грн. більше). Темпи зростання власних та закріплених доходів загального фонду місцевих бюджетів до 2015 року становить 150,3% (на 26,4 млн. грн. більше). Обсяг прямих іноземних інвестицій, залучених в економіку району, на 01.10.2016 зріс на 9% і в розрахунку на одну особу склав 157,3 доларів США, що є одним із найвищих показників серед районів Черкаської області. Обсяг капітальних інвестицій – 196,1 млн. грн., що удвічі більше рівня минулого року і в розрахунку на одиницю населення є найвищим показником серед інших районів.

У район залучаються кошти державного бюджету на реалізацію соціальних проектів. З метою забезпечення молодих спеціалістів житлом у 2016 році завершено реконструкцію та введено в експлуатацію приміщення колишнього гуртожитку під багатоквартирний житловий будинок. Також у 2016 році залучено кошти державного бюджету на проведення термомодернізації покрівлі головного корпусу Маньківської центральної районної лікарні з улаштуванням шатрового даху з термобар’єром. На капітальний ремонт з утеплення фасаду та заміною вікон на енергозберігаючі в загальноосвітній школі с. Молодецьке використано 644,6 тис. грн.

Серед важливих напрямів діяльності Ігор Анатолійович відзначив роботу районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. У 2016 році  проведено  18 засідань комісій з питань детінізації виплати заробітної плати та  з питань   погашення заборгованості із заробітної плати, на яких заслухано 39 суб’єктів господарювання щодо легалізації виплати заробітної плати та трудових відносин та 3 суб’єкти господарювання щодо  погашення заборгованості із заробітної плати. За результатами проведених засідань працевлаштовано 102 особи  та підвищено 39 особам заробітну плату. Додаткові надходження з податку на доходи фізичних осіб становлять 163,5 тис.грн. Активізовано ефективність робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення шляхом здійснення виїзних перевірок суб’єктів господарювання. Протягом 2016 року здійснено 12 виїзних перевірок, якими було охоплено 173 суб’єкти  господарювання. За результатами даних перевірок виявлено 34 факти не укладання трудових договорів між суб’єктом господарювання та працівниками, 25 із яких усунено.

Великий розділ доповіді був присвячений соціальному захисту населення.

Аналізуючи роботу гуманітарного блоку, а це освіта, культура, медицина, спорт керівник району головну увагу зосередив на господарській діяльності та заходах з енергозбереження. Також розповів про переспективи розвитку галузей.

Торкнувся голова райдержадміністрації й таких актуальних питань, як забезпечення пільгових перевезень, ремонт доріг, реформування галузі медицини, а також питання реформи органів місцевого самоврядування.

Підбиваючи підсумок, Ігор Віштак відзначив, що отримані позитивні результати роботи у багатьох напрямках були досягнуті завдяки тісній співпраці між райдержадміністрацією, органами місцевого самоврядування, суб’єктами господарювання району та за відчутної підтримки обласного керівництва.

Під час обговорення звіту, запитання депутатів та громади в залі стосувались загальних питань розвитку району: децентралізації і утворення об’єднаних територіальних громад, реалізації змін у медичній галузі й створення госпітальних округів, діяльності малого та середнього бізнесу, оподаткування і земельних питань та інших.

Аналізуючи звіт голови Маньківської райдержадміністрації, голова обласної ради Олександр Вельбівець зазначив:"За результатами виконання завдань у частині реалізації державної політики, забезпечення планових показників за галузевими напрямками розвитку району слід відзначити позитивну динаміку й вагомі результати проробленої роботи особисто голови й структурних підрозділів райдержадміністрації". Також Олександр Іванович висловив задоволення у конструктивній співпраці райдержадміністрації та районної ради задля розвитку  району.

Окремо виступив голова обласної ради з роз’ясненнями щодо здійснення реформ у Черкаській області: про створення госпітальних округів і подальшу перспективу функціонування лікувальних закладів; про здійснення реформи місцевого самоврядування в частині створення об’єднаних територіальних громад; перспективи та результати в житті тих громад, що вже об’єдналися тощо.

Олександр Вельбівець також звернувся до депутатського корпусу: «Прошу підтримати мою ініціативу та під час розподілу вільного залишку районного бюджету й передбачити кошти відділу у справах дітей на технічне забезпечення діяльності, транспортні витрати й інші поточні потреби. Часто перебуваючи у Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей обласної ради, щоразу стикаюсь із дітками, які постраждали від батьківської жорстокості чи неуваги. Вони потрапляють туди з усіх районів області. А цього можна було б уникнути, якби увага до цих родин і контроль був системним тут – на місцях», – наголосив Олександр Іванович.

У ході роботи депутати також затвердили Програму розвитку земельних відносин у районі на 2017-2022 роки та внесли зміни до ряду програм: впровадження в навчально-виховний процес загальноосвітніх закладів інформаційно-комунікаційних технологій «Сто відсотків» на період до 2021 року; підвищення якості шкільної природничо-математичної освіти на період до 2021 року та Програми підвищення енергоефективності та зменшення споживання енергоресурсів у районі на 2011-2016 роки.