наверх ⇑

Голова райдержадміністрації Василь Клименко провів нараду з сільськими та селищними головами на якій було представлено проект комплексної переробки твердих побутових відходів

10 січня у залі засідань районної державної адміністрації голова райдержадміністрації  Василь Клименко провів нараду з сільськими та селищними головами.

На порядок денний наради було винесено наступні питання: про соціальний захист населення у 2019 році;  завдання органів опіки та піклування з питань комплексної системи захисту прав та інтересів дітей на 2019 рік; щодо вирішення проблемних питань по контролях з мобілізаційної роботи та цивільного захисту; щодо укладення додаткових договорів на постачання електроенергії в 2019 році; щодо вирішення проблемних питань донорства; щодо організації діловодства в установах та основні нормативні вимоги щодо формувань документів.

Окрім того, за ініціативи голови райдержадміністрації Василя Клименка, на зустріч було запрошено представників фірми C.M.G.Consulting з м. Вінниця, якою розроблено методику поводження з твердими побутовими відходами. Василь Клименко розповів присутнім про нещодавну робочу поїздку у м. Вінницю, де він ознайомився із роботою експериментальної установки по утилізації та переробці твердих побутових відходів, а тому вивчається питання можливості відкриття подібного заводу по переробці твердих побутових відходів у Маньківці, що даватиме змогу підтримувати належний рівень екологічної безпеки та залучити інвестиції у економіку району.

Проект комплексної переробки твердих побутових відходів з використанням технології каталітичного піролізу

Далі до слова голова райдержадміністрації Василь Клименко запросив розробника даного проекту Ігоря Буговського, який презентував присутнім проект комплексної переробки твердих побутових відходів з виробленням технології каталітичного піролізу. В своїй презентації Ігор Буговський зазначив, що  експериментальний енергогенеруючий комплекс каталітичного піролізу твердих побутових відходів і вторинної органічної сировини - технічна новинка, яка дозволяє повністю утилізувати та переробляти сміття, харчові і полімерні відходи. Розробка є однією із перших в Україні, яка дозволяє переробляти майже 40 видів відходів різних типів у корисні речовини, такі як мастила, бензин, брикет тощо, а також виробляти електроенергію (установка повністю автономна, бо має власну електростанцію).  Дана установка запатентована  у 2013 році. У перспективі комплекс можна розширити до переробки 20 т сміття за добу.  Обслуговуючий персонал станції складає 50 осіб, серед яких – інженер-технолог, електрик, сортувальники.

Також  до слова було запрошено архітектора-проектанта Володимира Рака, який  розповів всі етапи по виготовленню проектно-кошторисної документації для відкриття даного заводу.

Далі головний спеціаліст сектору взаємодії з правоохоронними органами, оборонної, мобілізаційної роботи та цивільного захисту апарату райдержадміністрації Юліанна Мельник презентувала всім присутнім презентацію «Проблема утилізації відходів в Україні».

Підсумовуючи нараду, голова райдержадміністрації Василь Клименко зазначив, що ця зустріч продовжує  значну роботу з вивчення всіх нюансів реалізації такого проекту на Маньківщині, зокрема, із залучення іноземних інвестицій для реалізації суспільноважливих проектів, а також наголосив, що у вирішенні цих питань керівництво району ставить за основу дотримання екологічної безпеки у районі, енергозбереження, створення робочих місць, підтримку та впровадження національної наукової думки.