наверх ⇑

Голова райдержадміністрації взяв участь у зборах громади села Чорна Кам`янка

4 квітня 2017 року відбулися збори уповноважених громадян села Чорна-Кам’янка, в яких взяли участь голова райдержадміністрації Ігор Віштак, начальник управління агропромислового та економічного розвитку райдержадміністрації Тетяна Гетьман, керуюча справами виконавчого апарату районної ради Світлана Павленко, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, помічник народного депутата Валентина Ничипоренка Валентин Балабак.

Зі звітом про роботу сільської ради та її виконавчого комітету виступив сільський голова Віталій Бузівський. Жителі села обговорили та схвалили звіт сільського голови, а також порушили перед очільником громади проблемні питання.

Представники владних структур району відповіли на запитання мешканців села щодо розвитку населеного пункту.

Голова райдержадміністрації Ігор Віштак ознайомив присутніх з результатами виконання районних програм розвитку та кроками районної влади у напрямку підвищення соціальних стандартів на селі, проінформував жителів Чорної-Кам’янки  про проведення реформ, ініційованих Урядом України та направлених на відновлення економічного зростання й модернізації економіки країни, формування професійної й ефективної системи місцевого самоврядування, підвищення добробуту українських громадян. Також керівник району навів дані щодо показників соціально-економічного розвитку району за 2016 рік  та плани розвитку на 2017 рік.

Окрім того, начальник управління агропромислового та економічного розвитку районної державної адміністрації Тетяна Гетьман презентувала розроблену модель добровільного об'єднання територіальних громад району, надала роз'яснення, яким чином формуватиметься ресурсна база об’єднаних територіальних громад та якою, можливо, буде мережа соціальних закладів. Відповідно до перспективного плану формування територій громад у Маньківському районі Тетяна Гетьман зазначила, що пропонується варіант об’єднання територіальних громад району у три громади: Маньківська об’єднана територіальна громада з адміністративним центром у смт Маньківка, Буцька об’єднана територіальна громада з адміністративним центром у смт Буки та Іваньківська об’єднана територіальна громада з адміністративним центром у с. Іваньки.

До обговорення долучився голова районної державної адміністрації Ігор Віштак вкотре наголосив, що добровільне об’єднання громад – це непростий крок, в основу якого закладено систему економічної мотивації та ініціативу самих громад до об'єднання та розвитку. Процес об’єднання територіальних громад неминучий.

Проте реформуватися необхідно не заради реформи, а задля подальшого розвитку та покращення якості життя громадян. Це дасть можливість створити нову організацію влади на місцевому рівні. Також, він зауважив, що у районі буде продовжено інформаційно-роз'яснювальну роботу серед населення з питання добровільного об'єднання територіальних громад.

Про фінансові переваги для бюджетів об’єднаних громад розповіла начальник фінансового управління райдержадміністрації Світлана Самойленко.

За результатами сходки громадян головою районної державної адміністрації Ігорем Віштаком дано доручення відповідним структурам вжити заходи щодо вирішення проблемних питань, що турбують населення.