наверх ⇑

Громадськість Маньківщини вшанувала пам’ять “Небесної сотні”

Громадськість Маньківщини вшанувала пам’ять

“Небесної сотні”    

Їх назвали Небесною сотнею – українців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути Українцем і за свою Батьківщину.

19 лютого, в сумно-пам’ятну річницю масових розстрілів протестувальників у Києві учасники Революції Гідності, патріотично налаштовані представники громадських організацій, місцевих осередків політичних партій України, підприємств, організацій та установ на Маньківській площі ім. Т. Г. Шевченка вшанували подвиг і самопожертву Майдану. Участь у мітингу-реквіємі взяли усі, кому болить пекуча рана подій на Майдані річної давнини, у тому числі голова райдержадміністрації Ігор Віштак та голова районної ради Василь Онищук.

Безпосередня учасниця Революції Гідності Ольга Ремінна своїм полум’яним виступом знову повернула присутніх до тих буремних і трагічних подій та закликала продовжувати революцію у серцях людей, торуючи Україні шлях до кращого майбутнього.

Очільник району Ігор Віштак наголосив: “Свята пам’ять “Небесної сотні” змушує нас продовжувати Революцію Гідності – кожному на своїй ділянці праці, забувши про приналежність до партій, про “портфелі”, дбаючи лише про спільне благо, розвиток району, області, України. Майдан має перемогти у кожного в серці. Упевнений, що втілення ідей Революції Гідності залежатиме від позиції кожного з нас. Від того, чи зможемо стати іншими, мудрішими, достойнішими, залежать перспективи нашої держави, яку треба братися будувати з вірою, покладаючись на Бога і на свої сили.”

Поділився спогадами про початок Майдану студент-протестувальник маньківчанин Антон Костецький, який переконаний, що лише спільними зусиллями український народ здатний перемогти ворога та побудувати сильну державу.

Одинадцятикласниця Ксенія Рева у своєму виступі зазначила: “Рік тому молодь гостро відчула, що має шанс змінити Україну, а відтак і себе, і своє майбутнє. Шанс вибороти право прожити у гідній, справедливій країні. А тому маємо гідно нести в серцях пам’ять про тих, хто віддав своє життя за кращу, омріяну кожним з насУкраїну”.

Присвяту героям “Небесної сотні” для широкого загалу прочитав поет Маньківського краю Анатолій Слободяник.