наверх ⇑

Інформація про роботу управління соціального захисту населення Маньківської районної державної адміністрації за І півріччя 2020 року

   Зусилля спеціалістів  управління спрямовуються на виконання політики держави в сфері соціального захисту, підвищення рівня соціальної захищеності та якості життя мешканців району.

       Управління соціального захисту населення райдержадміністрації  здійснює соціальне забезпечення осіб з інвалідністю, одиноких непрацездатних громадян, дітей-сиріт, одиноких матерів, багатодітних, малозабезпечених сімей з дітьми, ветеранів, інших соціально незахищених громадян, які потребують допомоги і соціальної підтримки з боку держави, шляхом надання більше 30 видів допомог.

       Соціальні виплати та допомоги в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації  проводяться за рахунок коштів державної субвенції, Фонду соціального захисту інвалідів, районного, сільських та селищних бюджетів.

       З метою соціальної підтримки малозабезпечених громадян, ветеранів війни та праці районною радою затверджено програми соціального захисту, за якими найбільш вразливим категоріям громадян надається матеріальна допомога, оплачуються пільги за користування телефоном та електроенергією, забезпечується фінансова підтримка громадських організацій ветеранів, проводиться придбання подарунків для  дітей з інвалідністю до новорічних свят, вшанування учасників антитерористичної операції (операції об’єднаних сил), тощо.

       Управління соціального захисту населення райдержадміністрації має в своїй структурі 5 відділів, відповідно до покладених функцій.

       Робота управління організована за принципом єдиної технології прийому громадян,  які звертаються за призначенням усіх видів соціальної допомоги на підставі єдиної заяви.

      В управлінні діє приймальня громадян, в якій щоденно без обідньої перерви здійснюється прийом громадян. У зв»язку з епідемією коронавірусу внесено корективи у режим роботи установи. З 16 березня 2020 року в управлінні прийом громадян здійснюється з певними обмеженнями, дистанційно – засобами електронного та поштового зв»язку, а також безпосередньо в управлінні з дотриманням протиепідемічних заходів. Враховуючи актуальність питання забезпечення належного соціального захисту жителів району особистий прийом уповноважених осіб сільських та селищних рад здійснюється постійно та всіма спеціалістами.

       Станом на 01.07.20  прийнято 2319 заяв для призначення усіх видів соціальної допомоги,  пільг, житлових субсидій та інших компенсаційних виплат.

       На обліку в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації  перебуває 153 внутрішньо переміщених сімей з Автономної Республіки Крим, Донецької та Луганської областей.

       За І півріччя 2020 року адресну допомогу на проживання виплачено 30 сім’ям  на загальну суму 323,8 тис.грн.

       Здійснено перевірку 609 особових справ одержувачів різних видів соціальних допомог. Всі виплати призначено згідно чинного законодавства, порушень не виявлено. Проведенно 220 обстежень сімей, які зверталися за призначенням допомог та субсидій, складено відповідні акти. При верифікації виявлено 4 випадки придбання майна на суму понад 50 тис. грн. Нараховано переплату субсидії на загальну суму 38,8 тис. грн. Поверненно до бюджету 6,7 тис. грн. Крім того, виявлено 9 випадків прихованого доходу одержувачів державної соціальної допомоги. Всього нараховано переплат на суму 33,9 тис. грн.. Всі суми переплат жителям району повернуто, в т.ч. 5 особами згідно рішення суду.

       Відповідно до Порядку призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 № 365, проведено 45 перевірок відповідності місця фактичного проживання/перебування облікованих переміщених осіб такому, яке зазначене в довідці про взяття на облік. Згідно ст. 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», скасовано 2 довідки внутрішньо переміщеної особи, 1 особі припинено соціальні виплати та нараховано переплату на суму 14,2 тис. грн..

       Проводиться робота щодо контролю за правильністю призначення пенсій та здійсненням перерахунків раніше призначених пенсій. За звітний період перевірено 191 нову пенсійну справу та 245 перерахунків, що становить 100 % від призначених. Виявлено 1 порушення, що вплинуло на розмір пенсії та призвело до недоплати на суму 7,1 тис. грн. Перевірено 237 допомог на поховання, 93 особових рахунки утримання аліментів та штрафів, по 71 особі перевірено виплату недоодержаної пенсії у зв’язку зі смертю пенсіонера. Перевірено виплату пенсії 14 громадян, які проживають в Буцькому стаціонарному відділенні. По 863 пенсійних справах перевірено правильність нарахування та складання документів для виплати.

       Відповідно до «Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації  осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих  категорій  населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані  технічні засоби реабілітації», затвердженого постановою  Кабінету Міністрів України від 05.04.12 №321(зі змінами)  з початку 2020 року  62 особам з інвалідністю в тому числі 3 дітям з інвалідністю видано направлення на  забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації.

       З початку  2020 року  укладено 3-х сторонні договори  з підприємствами ТОВ НВЦ «Антей ЛТД», ПП «Форварт-Орто», ТОВ «Ваше здоров’я трейдинг» та ТОВ «Фенікс Медікал»  на забезпечення кріслами колісними 5 осіб з інвалідністю  та    на  загальну суму 140,6 тис.грн;

       Київське КЕПОП «Черкаський протезний цех», Києвське КЕПОП, ТОВ «Без Обмежень», ТОВ «Ортотех-Сервіс ГМБХ», ТОВ «Український центр реабілітації ветеранів Афганістану» на забезпечення протезно-ортопедичними виробами 6 осіб з інвалідністю та 1 дитину з інвалідністю на суму 199,1 тис. грн.

     Укладено 2-х сторонні договори  з підприємствами, а саме:

 -   ПП  «М. Ящук», ТОВ «НТП «Спецмедтехніка», ТОВ «Світ літньої людини та реабілітації», ТОВ «Норма-Трейд», ПОГ «Інватех», ТОВ «НВЦ «Анте-ЛТД», ТОВ «ВК Діспомед»  на забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації  2 осіб з інвалідністю на суму 13,3 тис. грн;

 - ТОВ «ОНВР «Ортес» на забезпечення протезами молочної залози 3 осіб на суму 13,9 тис. грн;

 - ПП «Форварт-Орто», ПП «Ортотоп», ПФ «Теллус», Київське КЕПОП «Черкаський протезний цех», Київське КЕПОП на забезпечення ортопедичним взуттям 3 осіб з інвалідністю  та  1 дитини з інвалідністю  на суму 16,2 тис. грн;

   4 особам з інвалідністю виплачено грошову компенсацію за самостійно придбані мобільні телефони на суму 12,2 тис. грн, у розмірі не вище граничної ціни, встановленої Мінсоцполітики.

       З початку 2020 року отримали  компенсацію за невикористане  санаторно-курортне лікування 4 особи з інвалідністю  на суму 2,0 тис. грн, а також 46 осіб з інвалідністю – компенсацію витрат на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобіля  та  на транспортне обслуговування на суму 10,5 тис. грн.

       З районного бюджету виділено матеріальну допомогу 21 жителю району на загальну суму 197,5 тис. грн.

       З державного бюджету виділено матеріальну допомогу 3 особам з інвалідністю на суму 2,5 тис. грн та 8 малозабезпеченим особам на суму 6,6 тис. грн.

       У зв»язку з поширенням в Україні вірусу COVID-19 санаторно-курортний сезон розпочався лише з червня 2020 року. Тому укладено 3-х сторонні договори із ДП «Південь-Курорт-Сервіс» санаторієм «Орізонт» з 1 учасником бойових дій з числа учасників АТО/ООС на загальну суму 13,9 тис. грн.

       Направлено для забезпечення послугами психологічної реабілітації 1 особу з інвалідністю внаслідок війни з числа учасників антитерористичної операції в санаторії «Орізонт» Одеської області на загальну суму 9,6 тис. грн за рахунок коштів державного бюджету.

     Відповідно до заходів районної комплексної програми щодо медичного, соціального забезпечення, адаптації, психологічної реабілітації, професійної підготовки (перепідготовки) учасників антитерористичної операції, родин Героїв Небесної Сотні, постраждалих під час Революції Гідності та бійців добровольців на 2018-2022роки  направлено на санаторно-курортне лікування жительку з інвалідністю внаслідок війни в ДП Південь-Курорт-Сервіс санаторій «Орізонт», за надані послуги санаторію будуть відшкодовані кошти в сумі 10,0 грн.

       Здобувають професію водія 2 учасники бойових дій з числа учасників АТО/ООС. За надані послуги професійної адаптації Підприємству об»єднання громадян Маньківському спортивно-технічному клубу Товариства сприяння оборони України будуть відшкодовані кошти в сумі 11,4 тис. грн за рахунок коштів державного бюджету.    

        В управлінні працює комісія з питань встановлення громадянам статусу особи з інвалідністю внаслідок війни, члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни та жертви нацистських переслідувань. З початку 2020 року 2 особам встановлено статус «Особа з інвалідністю внаслідок війни». Слід зазначити, що в 2019-2020 роках проводилась претензійно позовна робота по питанню встановлення жителю району статусу особи з інвалідністю внаслідок війни. Згідно рішення Черкаського окружного адміністративного суду зазначеній особі відмовлено у задоволенні позовних вимог, рішення комісії визнано таким, що відповідає діючому законодавству.

       Відповідно до районної програми «Соціальний захист ветеранів, осіб з  інвалідністю та малозабезпечених громадян на 2011-2020 роки» в 1 півріччі 2020 року з районного бюджету на заходи соціальної спрямованості використані кошти в сумі 235,3 тис. грн., в т.ч. на виплату матеріальної допомоги 197,5 тис. грн..

       Станом на 01.07.20  призначено державних соціальних допомог без врахування пільг і компенсацій на суму 25 млн. 652 тис. грн. Заборгованості по виплатах не має.            Державна соціальна допомога на дітей-сиріт, позбавлених батьківського піклування та грошового забезпечення батькам-вихователям за надання соціальних послуг нарахована та виплачена на суму 541,7 тис. грн.

       На обліку в управлінні перебуває 65 осіб, які отримують допомогу по догляду за психічно хворими особами. За звітний період нараховано та профінансовано 879,9 тис.грн.

       З початку року призначено компенсацію фізичним особам, які надають соціальні послуги 33 заявникам на загальну суму 48,7 тис. грн; профінансовано 48,7 тис. грн.

       Субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг готівкою призначено з початку 2020 року 4096 домогосподарствам на суму 11994,8 тис.грн, профінансовано з початку року 14038,9 тис.грн., в т. ч. борг 2019 року 2044,1 грн. Кредиторська заборгованість відсутня.

       Призначено субсидії на придбання твердого палива та скрапленого газу  готівкою 737 сім’ям на суму 2148,4 тис. грн. Перераховано з початку року 2148,4 тис.грн.  Кредиторська заборгованість відсутня.

       З метою посилення соціального захисту громадян на період карантину або обмежувальних заходів, пов»язаних із поширенням гострої распіраторної хвороби COVID-19 01.04.20 Урядом затверджено Порядок  виплати одноразової грошової допомоги. Зважаючи на це в травні 2020 року проведено виплати 377 особам з інвалідністю на загальну суму 377 тис.грн., які одержують державну соціальну допомогу особам з інвалідністю в управлінні соціального захисту населення районної державної адміністрації. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання соціальної підтримки сімей з дітьми» від 22.04.20 №329 запроваджено новий вид виплати - допомогу на дітей фізичним особам – підприємцям, які належать до першої та другої групи платників єдиного податку та мають дітей до 10-річного віку. За виплатою даного виду допомоги до управління соціального захисту населення райдержадміністрації звернулось 59 підприємців. Нараховано та профінансовано зазначеного виду допомоги на суму 200,7 тис. грн.

     Верховною Радою України 02.06.20 прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення соціальних гарантій для окремих категорій осіб» відповідно до якого 01.01.20 підвищено розмір допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються опікунами (піклувальниками) з 2 до 2,5 розмірів прожиткового мінімуму, для осіб, які втратили працездатність, а для дітей з інвалідністю з 2 до 3,5 прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність. Крім того, у липні 2020 року одержувачі соціальних допомог отримають виплати у збільшеному розмірі, виходячи із нових розмірів прожиткового мінімуму.

       В управлінні проводяться засідання комісії з призначення державних соціальних допомог та пільг. За січень-червень 2020 року відбулося 7 засідань, на яких розглянуто 303 звернення громадян, які знаходяться в скрутному становищі і потребують соціальної підтримки. Вирішено позитивно 299 звернень.

       Проведено відшкодування витрат на поховання  3 осіб з інвалідністю внаслідок війни на загальну суму 5,7 тис.грн.

       Нараховано та виплачено матеріальну допомогу 13 військовослужбовцям, звільненим з військової строкової служби на загальну суму 36,7 тис.грн. 

       На виконання Чорнобильських програм у 1 півріччі 2020 року виплачено компенсацій та допомог потерпілим внаслідок Чорнобильської катастрофи на загальну суму 223,1 тис. грн., а саме: компенсацію на відшкодування додаткової відпустки - 9,5 тис. грн., компенсацію за пільгове забезпечення продуктами харчування – 194,6 тис. грн, щорічну допомогу на оздоровлення - 7,6 тис. грн., одноразову компенсацію сім»ям, які втратили годувальника – 11,4 тис. грн. Надано пільги на житлово-комунальні послуги на суму 333,9 тис. грн. Виділено з державного бюджету на забезпечення санаторно-курортними послугами 84,7 тис. грн. та з районного бюджету – 29,0 тис. грн. Крім того, за звітний період відшкодовано вартість 228 рецептів на придбання безкоштовних ліків на загальну суму 54,8 тис.грн. Проведено відшкодування за зубопротезування 6 особам на суму 9,4 тис. грн.

       Відповідно до виплаченої грошової компенсації згідно постанови Кабінету Міністрів України від 15.11.2017 №877 «Про затвердження Порядку та умов надання у 2019 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа» (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26.06.2019 №616) 3 дітьми, позбавлених батьківської опіки та піклування придбано житло у 1 півріччі 2020 року на загальну суму 1 млн 85 тис. грн.

        Відповідно до визначених повноважень здійснюється моніторинг стану погашення заборгованості із виплати заробітної плати в районі.

       Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника за І квартал 2020 року становила 7438 гривень, що на 1654 грн  або  на 18,2 % менше в порівнянні з середньообласним показником (9092 грн).

       Згідно статистичних даних, станом на 01.06.2020 загальна сума заборгованості із заробітної плати на підприємствах району становила 5280,5 тис. грн, що на 105,3 тис.грн більше порівняно до попереднього місяця та на 684,2 тис. грн більше до початку року.  

       Протягом січня-червня 2020 року, з метою сприяння погашенню заборгованості із виплати заробітної плати, проведено 2 засідання тимчасової комісії райдержадміністрації з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, на яких заслухано 3 керівників підприємств-боржників, дано доручення відповідним службам для вжиття заходів.

       Протягом І півріччя проведено 2 засідання міжвідомчої робочої групи з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, на яких заслуховувались питання щодо рівня середньої заробітної плати у суб’єктів господарювання району (значно нижче середньогалузевого показника по області, нижче законодавчо встановленого мінімального розміру), а також про стан виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ району.

       Проводиться робота щодо легалізації найманої праці. Так, з початку 2020 року робочою групою з питань протидії корупції, детинізації і легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення в районі за участю представників органів виконавчої влади здійснено 2 виїзних обстеження, якими охоплено 15 суб'єктів господарювання. При проведенні обстежень виявлено 3 працівників, які працювали без оформлення трудових договорів у роботодавців.

       Протягом звітного періоду проведено 2 засідання ради районної державної адміністрації з питань безпечної життєдіяльності населення, на яких розглянуто 8 актуальних питань.

       

В І півріччі 2020 року управлінням соціального захисту населення  райдержадміністрації  отримано 11 письмових звернень, які розглянуто, надано обгрунтовані відповіді заявникам в установлені терміни. Переважна кількість з них стосується отримання житлових субсидій. На особистий прийом до начальника управління та заступника звернулося 11 громадян, що на 12 звернень менше проти відповідного періоду минулого року. Здебільшого громадяни зверталися по питанню виплати матеріальної допомоги.

       Станом на 01.07.20  у районі мешкає 1582 пенсіонери, які потребують соціальної допомоги. Управління соціального захисту населення районної державної адміністрації визначає потребу громадян в соціальних послугах. З початку року за рішенням начальника управління визначено потребу в отриманні соціальних послуг щодо 343 громадян. Обслужено з початку року територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) в Маньківському районі – 1381 особу (87%), в тому числі відділенням соціальної допомоги вдома – 556 осіб, відділенням денного перебування – 804 осіб. Проживає у Буцькому відділенні стаціонарного догляду – 20 осіб.

       З метою усунення обмеження життєдіяльності, підтримання соціальної незалежності пенсіонерів, організована робота відділення денного перебування у смт Маньківка та  у двох селах району. Для створення умов та сприяння всебічному розвитку людей похилого віку  організована робота 6 факультетів Університету третього віку: фольклорно-етнографічний, здорового способу життя, іноземної мови (англійська мова), декоративно-прикладного мистецтва, комп′ютерної грамотності  та народознавства, де проходили навчання 70 пенсіонерів району та відвідали 150 занять. У червні поточного року відбувся в режимі онлайн випуск студентів «Університету третього віку».

       За звітний період 2020 року для відвідувачів відділення денного перебування проведено 30 засідань клубів за інтересами, 162 занять, лекцій, бесід.

        У районі функціонує Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю, який надає реабілітаційні послуги  42  дітям,  в тому числі особам з інвалідністю  згідно медичних рекомендацій. На утримання зазначеного Центру з районного бюджету за 1 півріччя 2020 року виділені кошти в сумі 349,9 тис. грн. У зв»язку з пандемією COVID-19 в реабілітаційному закладі з 25.05.20 послуги надаються дистанційно. Запроваджений консультаційний метод роботи. Згідно затвердженого графіку особам з інвалідністю надаються реабілітаційні послуги.

     Особлива увага в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації приділяється інформаційно-роз»яснювальній роботі щодо змін в законодавстві та порядку надання соціальної допомоги. З початку року в районній газеті вміщено 11 статей, висвітлено на сайті райдержадміністрації 19 виступів, зазначену   інформацію також надіслано сільським та селищним радам для розміщення на стендах.

  Організована належна співпраця з головами та активістами районних громадських організацій. Зокрема, за пропозицією районної організації «Союз.Чорнобиль.Україна» здійснюється розподіл коштів на придбання пільгових ліків та зубопротезування чорнобильців, їх санаторно-курортне забезпечення та проведення інших заходів.

       При проведенні районних заходів враховуються пропозиції голів громадських організацій. Також в лютому місяці була проведена зустріч громадських активістів «Маньківської районної спілки ветеранів антитерористичної операції» з начальником управління та керівниками районних служб.

       Питання забезпечення належного соціального захисту жителів району постійно тримається на контролі органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.