наверх ⇑

Карта «Вишивана моя Україна» на Маньківщині

Моя вишиванка – червона калина

Ти символ вітчизни з прадавніх часів

Моя вишиванка - душа України,

І зірка яскрава для дочок – синів.

В рамках всеукраїнської казначейської акції 05 лютого 2017 року на мальовничу Маньківщину,  «маленьку Швейцарію Черкащини», як лагідно і з любов»ю називають наш край жителі району, завітав оберіг казначейської родини – карта «Вишивана моя Україна». Маньківські казначеї прийняли з вдячністю цей символ єднання від колег з Уманського району. Дійсно, ця карта створена руками майстрів, котрі присвятили себе не лише казначейській справі, а й мистецтву народної вишивки.

У презентації карти  колективу управління прийняв участь заступник голови Маньківської районної державної адміністрації Олег Григорович Філіпчак.  Працівники ознайомилися з результатом акції та внесли свої побажання в  літопис «Вишивана  моя Україна».

У рамках заходів з представлення вишитої карти, начальник управління  Державної казначейської служби України у Маньківському районі Безребра А.І. та заступник начальника управління Галушко Т.В. побували у Маньківському НВК – гімназія I-III cтупенів, де саме проходив відкритий чемпіонат Черкаської області з Комбат Дзю – Дзюцу серед дітей, юнаків, юніорів та чоловіків та познайомили учасників змагань з всеукраїнською казначейською акцією, що була присвячена 25-й річниці Незалежності України та була започаткована на буремному сході нашої Батьківщини, де в той час перебувала Голова Державної казначейської служби України Тетяна Ярославівна Слюз.  Колективи 42 управлінь Луганської та Донецької областей проклали на полотні з контурами областей та Автономної республіки Крим перші хрестики. Далі карта передавалася по регіонах і  на очах під талановитими казначейським руками біле полотно перетворювалося у витвір мистецтва.

Вишиванка на карті розказує про тепло материнських долонь, про міцну українську родину, про батьківську силу, бабусину казку і дідусеву пораду. Кожна ниточка ніби означає слово: червона -  розкаже про безмежне кохання до своєї землі, чорна – жалібно озветься материнською і дівочою сльозою за загиблим у сьогоднішні буремні дні на сході України сином  та другом, зелена ниточка розкаже про долю – стежинку, яку прокладає кожна вишивальниця голкою для своєї дитини, жовта – проголосить про величність сонця, про багатство життя і рясне колосся, яке плекають невтомні хліборобські руки нашого краю.

І вдивляючись в цей оберіг казначейської родини, ми переконані, що не важливий колір, а важливе слово, яке символами передали вишивальниці всієї України. Тож в добру путь тобі, «Вишивана моя Україна», на довгий вік, на щастя, на добро.