наверх ⇑

Козацька слава не вмира, поки живе в нас Україна

Козацька слава не вмира, поки живе в нас Україна

День Покрови Пресвятої Богородиці сполучає в нашій свідомості ніжну любов до Матері всіх матерів і мужність патріотизму, готовність загинути, захищаючи рідну землю, національні святині. Саме 14 жовтня в день такого великого християнського свята  всі українці відзначають День Українського козацтва, а згідно Указу Президента України № 806/2014,  в цей день в нашій державі установлено ще одне важливе  свято – День захисника України.

14 жовтня в Маньківці відбулися урочисті заходи з нагоди Дня українського козацтва. Святковою ходою старшокласники та жителі селища, на чолі із вершниками на конях та юнаками, котрі несли велике синьо-жовте полотнище, пройшли центральними вулицями та зупинились на площі Свободи біля нещодавно відкритої меморіальної дошки Героям України. Дівчата-барабанщиці урочистим дробом відкрили святкування.

З вітальним словом до всіх учасників зібрання звернулися голова районної державної адміністрації Олександр Таран, голова районної ради Василь Онищук, начальник відділу освіти райдержадміністрації Артем Шевченко, отаман Маньківського Січового Куреня Славомир Глущенко та лідери волонтерського руху Анатолій Заремба і Василь Грекало.

Зачитавши Указ Президента України про встановлення в Україні 14 жовтня Дня захисника України, Олександр Олексійович відзначив, що важко переоцінити роль козацтва в історії українського народу. Сьогодні український козак – це є, перш за все, воїн за духом, і воюватиме він тільки за одну річ – свободу. Очільник райдержадміністрації побажав усім присутнім єдності, добра, козацького здоров'я, щастя, незламної віри у непереможність українського духу.

Свої концертні програми представили відділи освіти та культури райдержадміністрації. А козацькі забави, майстер-класи з виготовлення народних іграшок та частування гостей свята козацьким кулішем і мамалигою стали тріумфальним продовженням відродженням українських традицій.