наверх ⇑

Маньківщина долучилася до Всесвітнього дня прибирання «World Cleanup Day»

Як не прикро, але засміченість населених пунктів за останній час вражає. Проблема вивозу та утилізації побутових відходів актуальна практично для кожного населеного пункту району. На жаль, система прибирання та вивезення сміття недосконала. Як не парадоксально, у засміченості територій  жителі сіл і селищ звинувачують будь-кого, але тільки не самих себе.
На берегах озер та річок накопичується найбільша кількість сміття.
Вражаючим є й екологічне становище території зеленої зони. Практично всі ліси закидані поліетиленовими та склянними пляшками, консервними бляшанками, папірцями, одним словом, відходами відпочиваючих та «любителів» природи. Якщо раніше в рік було достатньо одного прибирання засмічених територій, то зараз цю роботу потрібно виконувати щотижня.
Очевидно, основна проблема засміченості навколишнього середовища криється в недбалому відношенні суспільства до екології в цілому. Тому перспективою вирішення цього вкрай актуального питання є привернення загальної уваги людей до екологічної проблеми.

Тому, 17 вересня 2020 року жителі Маньківського району долучились до проведення щорічної міжнародної соціально-екологічної акції Всесвітній день прибирання «World Cleanup Day» в Україні. З метою формування національної культури чистоти, благоустрою, правильного поводження з відходами, дбайливого ставлення до довкілля, створення сприятливих умов для розвитку місцевих громад.

Кипіла робота завдяки небайдужим жителям, депутатам сільських та селищних рад, групам благоустрою, працівників бюджетних установ. Також, до акції долучились учні старшої ланки шкіл району.

Зібравшись, еко-свідомі люди присвятити кілька годин очищенню своєї прибудинкової території, парків, дитячих майданчиків, дворів дошкільних та шкільних закладів, узбіч автомобільних доріг, автозупинок сіл та селищ,  зроблена обрізка та вирубка старих дерев.

Не зупиняймося на досягнутому.