наверх ⇑

Маньківщина гідно вшанувала подвиг творців Великої Перемоги

На Маньківщині 8-9 травня відбулися  урочисті заходи з нагоди Дня пам’яті та примирення, 70-ї  річниці Перемоги над нацизмом у Європі та Дня Перемоги.

Ввечері 8 травня з нагоди Дня пам’яті та примирення  відбулася молодіжна хода «Пам’ять поколінь». Колона, сформована із молоді, школярів, громадських активістів та жителів селища, урочистою ходою зі смолоскипами та лампадками пройшла центром селища до обеліску Слави, до підніжжя якого було покладено пам’ятні гірлянди та квіти. Учні обох Маньківських загальноосвітніх закладів виклали із запалених лампадок число “70”. Вечір продовжила молодіжна літературно-музична композиція «Подвиги батьків – у спадщину синам». На завершення учасники заходу взяли участь у всесвітній акції «Перша хвилина миру».

9 травня урочисті заходи розпочалися урочистою ходою, у якій взяли участь керівники району, представники районного козацького товариства «Маньківський козацький полк», учні шкіл та молодь, трудові колективи підприємств і організацій селища, громадські активісти.  Пройшовши під звуки духового оркестру головною вулицею селища, учасники заходу зібралися біля братської могили у парку Слави, де відбулося урочисте покладання квітів до обеліску та мітинг-реквієм з нагоди 70-ї річниці Перемоги.  На урочисті заходи  були запрошені ветерани Великої Вітчизняної війни, воїни-інтернаціоналісти та учасники АТО.

Всіх присутніх на заході зі святом привітали голова Маньківської райдержадміністрації Ігор Віштак, заступник голови районної ради Юлія Панчук-Золотухіна, Маньківський селищний голова Сергій Скакун, голова районної ради ветеранів Валентина Ковган, представник народного депутата України Валентина Нечипоренка Валентин Балабак.

Очільник райдержадміністрації у своєму вітальному слові зазначив, що цьогоріч відзначається 70-та річниця Великої Перемоги українського народу, який разом з іншими націями у смертельній боротьбі врятував світ від фашистського мороку, і Україна у цій боротьбі була епіцентром двобою та ареною особливо жорстокого і кривавого протиборства. «Нинішні захисники України стали гідними спадкоємцями слави воїнів-визволителів. Для них найвищим законом буття є і залишиться захист рідної Вітчизни, її свободи і незалежності. У цей світлопам’ятний день низько вклоняємося ветеранам, які подарували нам не тільки мирне життя, але й власним прикладом показали, як треба боротися, аби перемогти. Сьогодні, коли на українську землю прийшов агресор, ми знаємо, що перемога буде за нами, знаємо, що наша сила в єдності, знаємо, бо нам є з кого брати приклад!» – зазначив Ігор Анатолійович.

Хвилиною мовчання присутні вшанували світлу пам’ять тих, хто віддав своє життя за Перемогу.

Сповненим духом високого патріотизму був виступ поета Маньківського краю, писаря, хорунжого Маньківського козацького полку Анатолія Слободяника, який зачитав диптих «День Перемоги».

Зворушливо, із шаною до подвигу предків та з надією на своє щасливе майбутнє привітали всіх учасників урочистостей вихованці Маньківської загальноосвітньої школи №1.  

Продовжилося відзначення  Дня Перемоги тематичною концертноюпрограмою.

Урочисті мітинги-реквієми, покладання квітів до пам’ятних обелісків та братських могил з нагоди 70-ї  річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці Великої Перемоги відбулися у кожному населеному пункті району.