наверх ⇑

Маньківщина славила воїнів-інтернаціоналістів

 Маньківщина славила воїнів-інтернаціоналістів

Майже 26 років тому, 15 лютого 1989 року, з Афганістану була виведена остання колона радянських військ. В їх числі було 136 представників Маньківського району, четверо з яких загинули, ще дев’ять згодом померли від ран.

14 лютого голова Маньківської  райдержадміністрації Ігор Віштак, голова районної ради Василь Онищук та їх заступники,керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, районної ради, керівники підприємств, установ, організацій району, представники депутатського корпусу району, представники ЗМІ, громадськість району, воїни-інтернаціоналісти з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав поклали квіти до пам’ятного знаку воїнам-Афганцям, вшанували пам’ять загиблих воїнів хвилиною мовчання.

Уся громада, що зібралася біля пам’ятного знаку, схилила голови перед тими, хто пролив свою кров заради миру. Адже ті, хто не повернувся завжди у пам’яті народній. І нині кожен українець безмежно вдячний, що в надскладний для України час досвідчені ветерани не стоять осторонь. І під час трагічних та водночас героїчних подій на Майдані і зараз у зоні АТО, в найгарячіших точках були, є і залишаються бойові побратими: воїни-інтернаціоналісти.

 Голова райдержадміністрації Ігор Віштак у своєму зверненні до учасників мітингу сказав: “Висловлюю глибоку шану та віддаю честь воїнам-інтернаціоналістам, які нині зі зброєю в руках відстоюють незалежність України, наше прагнення волі, Європейського вибору, кращого життя без чиїхось вказівок та умов. Вони – справжні патріоти, герої-захисники своєї держави. Упевнений, вони з честю виконають усі поставлені завдання і повернуться додому живими та здоровими”.

- Ветерани-інтернаціоналісти і сьогодні перебувають на бойовому посту Збройних Сил України, трудяться у багатьох сферах народного господарства, сприяючи зростанню добробуту Маньківщини та України в цілому. Чимало ветеранів афганської війни сьогодні захищають кордони нашої Вітчизни, – відзначив голова районної ради Василь Онищук. – А протистояння на Сході України робить нас ще міцнішими, сильнішими, зрощує нові покоління патріотів та захисників Вітчизни.

З теплими словами до своїх бойових побратимів звернувся голова районної організації Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) Олександр Кравченко.

Учаснику бойових дій на території Республіки Афганістан, батькові учасника АТО насході України Анатолію Фролову вручено Почесну грамоту районної ради та медаль “За заслуги”.