наверх ⇑

Маньківщина відзначила 71-у річницю визволення від фашистських загарбників

Маньківщина відзначила 71-у річницю визволення від фашистських загарбників

6 березня на Маньківщині відбулися урочистості з нагоди 71-ї річниці визволення району від фашистських загарбників.  У заходах взяли участь: голова районної державної адміністрації Ігор Віштак, заступник голови  районної ради Юлія Панчук-Золотухіна, сільські та селищні голови, ветерани Великої Вітчизняної війни, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, установ, організацій та підприємств району, представники громадських та волонтерських організацій, учнівська молодь та життелі району.

До Обеліску Слави діти та онуки тих пам’ятних днів поклали корзини квітів та вшанували пам’ять загиблих в роки війни хвилиною мовчання.

Продовжилися заходи  в залі районного Центру культури і дозвілля, де відбулися урочисті збори з нагоди 71-ї річниці визволення району від фашистських загарбників.

 Перед присутніми з промовою виступив голова районної державної адміністрації Ігор Віштак, зробивши історичний екскурс в буремні дні Великої Вітчизняної війни.

Зокрема для молодшого покоління він повідав: “Злипня 1941 по березень 1944 років Маньківська земля була охоплена однією з найбільших війн світової історії. З війни не повернулося понад 4740 наших земляків, їх імена навічно вписані в обелісках, монументах, пам’ятниках.

За ратні подвиги на фронтових дорогах 2760 маньківчан удостоєні бойових орденів та медалей, а сім жителів району удостоєні високого звання Героя Радянського Союзу.

Маньківський край – частка матері-України, де значним чином визначалася подальша доля світу. У розпал глобального протистояння, на території України воюючі сторони провели майже половину всіх стратегічних оборонних і наступальних операцій. Тут було розгромлено понад 60 відсотків сухопутних сил Вермахту. У тому числі на території району знищено близько 13 тисяч одиниць ворожої техніки, 37 складів з боєприпасами, продовольством та різноманітним майном, сотні тонн пального.

В районі станції Поташ гітлерівці втратили понад 500 танків.

Після Великої Перемоги кордони України були непорушними 70 років, поки до нас знову не повернулася війна. Цього разу вона прийшла не із заходу, а зі сходу.

Уперше за ці роки ми знову стали на захист України, її свободи та територіальної цілісності. Стали всі: патріоти, що взяли до рук зброю і волонтери – тисячі українців, у тому числі і ми з вами, які годують і споряджають військових у зоні АТО.”

До вітального слова приєдналися селищний голова Маньківки Сергій Скакун, почесний житель селища, Олена Гусарчук, співголова громадської організації «Волонтери Маньківщини» Галина Новожилова та вчитель історії Маньківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Руслана Рябовіл. Глибоким поетичним словом торкнувся душ присутніх поет Маньківського краю Анатолій Слободяник.

Учасники зібрання стоячи вітали гучними оплесками земляків-військовослужбовців, учасників АТО, які повернулися додому на короткочасний відпочинок та вручили їм запашний коровай. З уст співголови громадської організації “Волонтери Маньківщини” Галини Новожилової линули на адресу нинішніх захисників цілісності держави щемливі слова вдячності та визнанняа. А загалом усі присутні у залі склали низький уклін ветеранам, які пройшли полями битв, кували перемогу у тилу, тим, хто захищав наш рідний край на партизанських стежках, у підпіллі і в лавах національно-визвольних загонів. Адже кожен, хто у минулому захищав рідну землю, кожен, хто боронить її нині, має бути вшанований суспільством.