наверх ⇑

Маньківщинна вшанувала пам`ять Героїв Небесної Сотні

20 лютого українці вшановують учасників Революції гідності та Героїв Небесної сотні. Саме цей день 5 років тому став переломним моментом революційних подій. 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській у місті Київ розстрілювали протестувальників. Відтоді ця дата увійшла в історію України як символ патріотизму та героїзму.

Цей пам'ятний день своїм указом затвердив Президент України Петро Порошенко 11 лютого 2015 року. Відтоді щороку 20 лютого вшановують подвиг Героїв Небесної сотні, які віддали своє життя на Майдані з листопада 2013 року по лютий 2014 року. З Черкаської області тоді загинуло семеро жителів. Це Максим Горошишин (с. Грушківка, Кам’янський район), Юрій Паращук (м. Тальне), Юрій Пасхалін (с. Носачів, Смілянський район), Андрій Саєнко (м. Сміла), Віктор Чернець (с. Подібна, Маньківський район), Віталій Смоленський (с. Фурманівка, Уманський район), а також Василь Сергієнко (м. Корсунь-Шевченківський).

19 лютого заступник голови районної державної адміністрації Олег Філіпчак та представники активної громадськості поклали квіти до пам'ятника Героя  Віктора Чернеця,  який загинув 19 лютого 2014 року.

На трасі Одеса-Київ жителі  Маньківки та Умані біля села Подібна встановили блокпост на дорозі. Водій невстановленого джипа, який пробивав дорогу внутрішнім військам, на шаленій швидкості збив Віктора, внаслідок чого Герой загинув на місці. Віктору Чернецю присвоєне звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (21листопада 2014, посмертно) та Медаллю «За жертовність і любов до України» (УПЦ КП, червень 2015) (посмертно).

Урочисте зібрання провів Подібнянський сільський голова Валерій Кобзар. Зі словами співчуття звернувся до родини Героя заступник голови райдержадміністрації Олег Фліпчак. Про події того часу  розповів представник громадської організації «Маньківський Січовий Курінь» Василь Грекало, який пригадав, як, так звана, Маньківська залога (блокпост) перекривала трасу та не пропускала автобуси з беркутівцями та тітушками, яких везли в Київ для придушення Революції Гідності.

20 лютого голова райдержадміністрації Василь Клименко, голова районної ради Світлана Лещенко відвідали  матір Героя Людмилу Станіславівну, яка подякувала всім за вшанування пам’яті її сина й висловила співчуття всім матерям, сини яких загинули, захищаючи Україну.

Керівництво району разом із представниками громадськості та рідними Героя поклали квіти до пам'ятника, встановленого неподалік траси Київ-Одеса, та до його могили у селі Подібна.

Продовжидися заходи у районному центрі культури та дозвілля тематичним заходом.  В заходах взяли участь керівники району, начальники управлінь, відділів та структурних підрозділів райдержадміністрації, керівники підприємств та організацій району, учасники АТО, учнівська молодь та інші небайдужі маньківчани. До слова з нагоди Дня Героїв Небесної Сотні були запрошені на сцену учасник антитерористичної операції, офіцер збройних сил України Вадим Войтенко та учасник Революції Гідності, депутат Маньківської районної ради Анатолій Заремба.

Далі відбулася демонстрація серії короткометражних фільмів із культурно-патріотичного кінопроекту "Слава Україні! - Героям слава!, представлених головою Союзу молодих кінематографістів України Оленою Фурдуй.  Художньо-ігрові фільми створили молоді кінематографісти з усієї країни. Усі фільми зняті на реальних подіях, мають просвітницьку мету та показують, як звичайні люди можуть здійснювати незвичайні героїчні вчинки. Показ не залишив байдужим нікого з присутніх.