наверх ⇑

Міжвідомча комісія районної державної адміністрації з питань протидії корупції, детінізації виплати заробітної плати в районі

12 квітня 2017 року  голова Маньківської районної державної адміністрації Ігор Віштак провів засідання міжвідомчої комісії районної державної адміністрації з питань протидії корупції, детінізації виплати заробітної плати в районі.     

На засіданні були присутні члени  робочої групи, а також запрошені фізичні особи-підприємці.

Згідно порядку денного були розглянуті такі питання:

1. Підведення підсумків роботи  засідання комісії від 7 березня 2017 року.

2.  Інформація  по юридичних та фізичних особах, які за даними звітності з єдиного соціального внеску   виплачували найманим працівникам  заробітну плату менше мінімальної та по юридичним особам, за якими рахується земля сільськогосподарського призначення, проте податок на доходи фізичних осіб з фонду оплати праці за 2016 рік не сплачувався.

Звіти суб’єктів господарювання з даного питання.

3. Про результати роботи районної робочої групи  з питань протидії корупції, детінізації і легалізації  виплати заробітної плати та зайнятості населення в районі протягом  березня  2017 року.

Звіти суб’єктів господарювання з даного питання.

Про результати роботи попереднього засідання комісії  голова державної адміністрації Ігор Віштак,  проінформував про те, що на  засіданні міжвідомчої комісії Маньківської районної державної адміністрації  з питань протидії корупції, детінізації виплати заробітної  плати в районі, яке  відбулося  7 березня   2017 року,  було заслухано 11 суб’єктів господарювання. У результаті чого ними працевлаштовано 10 найманих працівників.  Додаткові надходження до місцевих бюджетів по податку на доходи фізичних осіб становитимуть, в межах, 57,0  тис. грн. 

Наступним питанням була інформація  по юридичних та фізичних особах, які за даними звітності з єдиного соціального внеску   виплачували найманим працівникам  заробітну плату менше мінімальної та по юридичним особам, за якими рахується земля сільськогосподарського призначення, проте податок на доходи фізичних осіб з фонду оплати праці за 2016 рік не сплачувався головний державний ревізора-інспектора Маньківського відділення Уманської ОДПІ Таїсія Шургай  повідомила про те, що згідно наявної в Уманській ОДПІ інформації встановлено ряд юридичних осіб, за якими рахується земля сільськогосподарського призначення проте податок на доходи фізичних осіб з фонду оплати праці за 2016 рік не надходив. На засідання комісії запрошені були керівники даних підприємств, яких було заслухано. Голова комісії Ігор Віштак зазначив, що всім заслуханим суб’єктам господарювання необхідно хоча б  прийняти рішення про виплату керівникам дивідендів із отриманих прибутків і сплатити  з них до бюджету податок на доходи фізичних осіб.

До обговорення долучилася начальник фінансового управління Маньківської райдержадміністрації Світлана Самойленко,  яка запропонувала Маньківському відділення Уманської ОДПІ визвати тих керівників, які не з’явилися  на засідання комісії і провести з ними роботу щодо виплати дивідендів із прибутків і сплати податку на доходи фізичних осіб.       

Про результати роботи районної робочої групи  з питань протидії корупції, детінізації і легалізації  виплати заробітної плати та зайнятості населення в районі протягом березня  2017 року інформувала начальник  управління соціального захисту населення райдержадміністрації, голова робочої групи з питань протидії корупції, детінізації і легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення в районі, яка повідомила про те що робочою групою з питань протидії корупції, детинізації і легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення в районі, відповідно до  покладених на неї завдань та в межах повноважень, протягом березня-квітня 2017 року було здійснено     2 виїзних обстеження.  Зокрема 30.03.2017 проведено рейд-виїзд по смт Маньківка, обстеженням охоплено  7 суб'єктів господарювання (всі фізичні особи-підприємці), не виявлено фактів використання праці найманих працівників без укладення трудових договорів. При проведенні виїзду 04.04.2017 в с. Іваньки обстеженням охоплено 5 суб'єктів господарювання (всі фізичні особи-підприємці), виявлено 2 працівники, які працювали без оформлення трудового договору у роботодавців.

Голова  державної адміністрації, голова комісії Ігор Віштак запропонував робочій групі з питань протидії корупції, детінізації і легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення в районі направити матеріали перевірок по роботодавцях-порушниках на управління Держпраці у Черкаській області для повторної їх перевірки головним державним  інспектором з праці.

Підсумовуючи засідання, голова райдержадміністрації Ігор Віштак дав відповідні доручення та зауважив, що діяльність робочої  групи у поточному році продовжується у межах повноважень.