наверх ⇑

На черговому засіданні колегії розглянуто низку важливих питань

27 жовтня голова райдержадміністрації Ігор Віштак провів засідання колегії.

В  засіданні  взяли  участь голова районної ради Володимир Вовк, заступник голови райдержадміністрації Олег Філіпчак, керівник апарату райдержадміністрації Тамара Мельник, голова громадської ради при райдержадміністрації Вадим Скорик, представник громадського формування «Маньківська самооборона» Василь Чернета та інші.

На порядку денному розглянуто питання:

1. Про підсумки роботи в галузі тваринництва за 9 місяців 2016 року та перспективи розвитку.

2. Про роботу із зверненнями громадян у райдержадміністрації впродовж 9 місяців 2016 року.

Щодо роботи галузі тваринництва доповіла начальник управління агропромислового та економічного розвитку Тетяна Гетьман.

Вона поінформувала, що на даний час у  Маньківському районі тваринництвом займаються дев’ять  господарств. За 9 місяців 2016 року в господарствах району спостерігалась тенденція до збільшення  поголів’я ВРХ,  якого станом на 01.10.2016 року в громадському секторі налічувалося 5710 гол., в тому числі 2322 голів корів, що більше проти відповідного періоду минулого року на 379 та 132 гол. Збільшення  поголів’я ВРХ та корів  в основному відбулося за рахунок власного відтворення в таких господарствах, як ТОВ «Кищенці», ТОВ «Дзензелівське», СФГ «Петровіт».

Динаміка розвитку скотарства позитивна, проте по району спостерігається значний спад поголів’я свиней та його продуктивності.  Так  за 9 місяців поточного року поголів’я свиней зменшилося на  36,8 % в порівнянні з минулим роком і налічує 926 гол. Повністю збули свинопоголів’я  в ПП «Перлина Тікича».

Начальник управління агропромислового та економічного розвитку зауважила, що не залишається поза увагою галузь кролівництва, де поголів’я кролів по району становить на 1 жовтня 2016 року 51871 голів. Завдяки розвитку цієї галузі  Маньківський район славиться, як в області, так і за межами, як район з виробництва дієтичного м’яса кролів. В загальній структурі реалізації м’яса по району (8899 ц) за 9 місяців 2016 року більше 50 відсотків становить м’ясо кролів тоді, як яловичини вироблено - 37,7%, свинини - 4,8%.

Поголів’я овець, коней в господарствах всіх форм власності в порівнянні до минулого року  залишається майже незмінним і відповідно становить 130 гол. овець та 40  гол. коней.

Тетяна Гетьман також зауважила, що сільськогосподарськими підприємствами району вироблено 12142 т молока, що становить 109,8 % до відповідного періоду минулого року.

Щодо  роботи із зверненнями громадян у райдержадміністрації впродовж 9 місяців 2016 року виступила провідний документознавець відділу управління персоналом та правового забезпечення апарату райдержадміністрації Любов Антонова. Вона зазначила, що протягом 9 місяців 2016 року до Маньківської районної державної адміністрації надійшло 94 звернення громадян, у тому числі 54 - письмові, 38 - зареєстровані на особистих прийомах головою райдержадміністрації та його заступником, та 2 звернення з телефонного зв’язку «Гаряча лінія». За 9 місяців 2016 року конституційним правом на звернення скористалися 606 громадян, що на 204 більше, ніж за відповідний період 2015 року ( 402 громадян). 

Любов Антонова наголосила, що на особистих прийомах головою райдержадміністрації розглянуто 34 звернення громадян, із них 8 – задоволено, на 25 звернень дано роз'яснення. Також розглянуто  18 колективних звернень, що на 11% більше за відповідний період 2015 року(16 звернень).  Розгляду кожного звернення була приділена особлива увага, стосовно деяких звернень проводився виїзд на місце для повної оцінки ситуації.

В ході розгляду питань порядку денного, голова районної державної адміністрації Ігор Віштак разом із членами колегії робили детальний аналіз з відповідними зауваженнями та пропозиціями щодо покращення роботи з означених проблем. З усіх питань прийнято відповідні рішення та дано доручення.