наверх ⇑

На контролі – питання безпечної життєдіяльності населення

На контролі – питання безпечної життєдіяльності населення

Днями голова Маньківської районної державної адміністрації Олександр Таран провів засідання ради райдержадміністрації з питань безпечної життєдіяльності населення. У роботі взяли участь: начальник Маньківської дільниці ПАТ «Уманьгаз» Микола Монько, Попівський сільський голова Віталій Губенко, Кутівський сільський голова Ігор Островий.

На порядок денний винесено питання: про стан промислової безпеки та охорони праці в районі у І півріччі 2014 року; про стан виконання комплексних заходів профілактики та зниження рівня травматизму при використанні газу в побуті за 6 місяців нинішнього року; про стан невиробничого травматизму за І півріччя 2014 року в селах Попівка та Кути; про організацію та проведення профілактичних медичних оглядів осіб, які працюють у шкідливих умовах.

У ході розгляду регламентних питань акцентувалася увага на недопущенні випадків самовільного втручання в систему газопостачання і, зокрема, щодо самовільного підключення газових конвекторів. Також детально обговорено питання щодо запровадження безпечних режимів постачання природного газу до населених пунктів району.

Начальник Маньківської дільниці ПАТ «Уманьгаз» Микола Монько доповів, що з початку 2014 року виконано планове технічне обслуговування внутрішньобудинкового газового обладнання у 3 000 абонентів, або близько 40 % до плану.

Стурбованість очільника району викликав стан справ із питань невиробничого травматизму в окремих населених пунктах району. Особливо це стосується села Попівка, де, як пояснив сільський голова Віталій Губенко, не відведено місць для купання та відпочинку на воді у зв’язку з рельєфом місцевості. А відтак купання жителів достатнім чином не контролювалося, що й призвело цьогоріч до загибелі на воді відпочивальника.

Особливо проблемною, як відзначив Олександр Таран, є реалізація державної політики щодо охорони праці та гігієни, зокрема, на недержавних об’єктах промислового напрямку діяльності, де зайнято 2/3 від загальної кількості працівників району.

З цього приводу заступник начальника управління, начальник відділу санітарного нагляду Жашківського міжрайонного управління Головного управління Держсанепідслужби у Черкаській області Надія Андрійчук відзначила, що керівники підприємств малого та середнього бізнесу, приватних фірм мало обізнані із промисловою гігієною та технологічною дисципліною на виробництві або взагалі не усвідомлюють їх значимості. Більшість із них не знайомі із санітарним законодавством. Нові роботодавці не виділяють кошти на покращення умов праці найманих робітників. У значній частині підприємств недержавної форми власності захворюваність із тимчасовою втратою працездатності не аналізується.

За результатами засідання ради окремим керівникам структурних підрозділів райдержадміністрації, керівникам служб району дано відповідні доручення.