наверх ⇑

На Маньківщині 22 листопада запалали свічки пам’яті

  На Маньківщині 22 листопада запалали свічки пам’яті про страчених голодом українців                    

Упродовж минулого тижня в  Маньківському районі відбувся ряд заходів із вшанування пам’яті жертв голодоморів. А в суботу, 22 листопада, у храмах району відбулися поминальні богослужіння та панахиди за жертвами голодоморів. На знак скорботи було приспущено державні прапори.

Цього ж дня у Маньківці відбулася  церемонія  вшанування  пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні, яка розпочалася покладанням квітів до п’яти Маньківських Пам'ятних Знаків жертвам голодомору. Затим у районному центрі культури та дозвілля відбулася година-реквієм у якій взяли участь заступник голови райдержадміністрації Іван Бевз, заступник голови районної ради Юлія Панчук-Золотухіна, селищний голова Маньківки Сергій Скакун, представники підприємств, установ, організацій, громадськість селища.

Сумними  спогадами поділився з присутніми, гортаючи жахливі сторінки історії заступник голови райдержадміністрації Іван Бевз. Він, зокрема, наголосив: “Сьогодні голодомор – не історична давнина, а глибока духовна рана, яка нестерпним болем пронизує пам’ять і його очевидців і сучасне покоління. Події тих “чорних” для українців років залишаться в пам’яті народу назавжди як одне із найважчих випробувань. І заради тих, хто пережив ці страшні події, і тих, хто  помер від голоду, а найбільше заради тих, кому жити на цій землі, жити так, аби ніколи  такі випробування не повторилися”.

Сповненими хвилювання та скорботи словами звернулася до присутніх заступник голови районної ради Юлія Панчук-Золотухіна. Вона зокрема сказала: “Нині, коли від початку Голодомору минули десятки років, не маємо права забути слово правди. Бо це слово здолало смерть, аби дійти до нас, збудити в наших серцях пам’ять про мільйони  безневинно замучених українців і застерегти від повторення страшних помилок. А тому наш найсвятіший обов’язок зберегти пам’ять про жертви Голодомору, про тих, хто недожив, недолюбив, живих і ненароджених. Запалимо свічки, щоб пом’янути тих, кого забрала голодна смерть. Хай пам’ять про них згуртує нас, додасть нам сили, мудрості і наснаги для зміцнення нашої держави на рідній землі”

Учасники  години-реквієму вшанували пам’ять невинних жертв Голодомору хвилиною мовчання, а затим поставили запалені свічки пам’яті біля Хреста Господнього перед храмом Михаїла Архистратига. А на підвіконні кожної домівки запалала свічка пам’яті, свічка невимовної туги за страченими голодом поколіннями українців.