наверх ⇑

На Маньківщині посилюватимуть заходи з детінізації заробітної платні

Активна робота з детінізації ринку праці та підняття заробітної плати має бути проведена у на Маньківщині. Таке завдання поставив керівникам відповідних структурних підрозділів, установ та служб голова райдержадміністрації Ігор Віштак  13 квітня під час засідання міжвідомчої комісії з питань протидії корупції та детінізації виплати заробітної плати за участю голови районної ради Володимира Вовка, керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, державних установ та організацій, представників ДФС, Пенсійного фонду,  Держпраці, прокуратури та поліції.

З даного питання про ситуацію у районі доповіла головний державний ревізор-інспектор Маньківського відділення Тальнівської ОДПІ Ірина Качалаба. Вона зазначила, що на даний час у групі ризику перебуває 4 підприємства, у яких задекларовано мінімальний рівень заробітної плати.

З цього приводу учасниками засідання було проведено розмову з одним із підприємців, що ввійшли до групи ризику, щодо збільшення заробітної плати, пошуку резервів для розвитку підприємства, покращення надходжень податків та внесків до пенсійного фонду.

Голова районної ради Володимир Вовк вказав на необхідність здійснення виїзних обстежень з метою більшої результативності роботи у напрямку детінізації заробітної плати.

За інформацією головного державного інспектора праці управління Держпраці у Черкаській області Ростислава Проценка в порядку виконання ним службових повноважень за 3 місяці поточного року проведено у районі 3 перевірки за різного роду зверненнями, з яких – 2 суб’єкти господарювання. Аналіз роботи свідчить про недостатню роботу щодо ініціації перевірок в Маньківському районі. Він наголосив, що головний державний інспектор з питань праці виконує своє функціональні обов’язки у тісній взаємодії з територіальними органами міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, місцевими державними адміністраціями, органами місцевого самоврядування, правоохоронними органами, іншими державними контролюючими органами, профспілками, іншими громадськими організаціями, а також підприємствами, установами, організаціями на відповідній території з питань, віднесених до його компетенції.

Ростислав Олексійович висунув свої пропозиції у напрямі покращення даної роботи, а саме:

-         проведення службами, що володіють базою даних по суб’єктах господарювання, аналітичної роботи з метою виявлення розбіжностей у звітуванні;

-         оперативне надання, службами, що володіють базою даних по суб’єктах господарювання, інформації для проведення перевірок;

-         оперативний розгляд інформації, планування та проведення заходів.

Підсумовуючи засідання, Ігор Віштак зазначив, що тема зарплат у конвертах не втрачає актуальності. Відтак, голова райдержадміністрації підкреслив: держава знизила єдиний соціальний внесок майже вдвічі, таким чином суттєво зменшивши податкове навантаження. Тож нині головне завдання – вивести з тіні заробітну плату. «Детінізація ринку праці має стати першочерговим завданням адміністрації  та контролюючих структур,– наголосив Ігор Анатолійович. – Тому я очікую на належно організовану роботу у цьому напрямі. Всі служби повинні виконувати відповідно надані їм функції. Впровадивши заходи з детінізації, вивівши зарплату з тіні, ми зможемо забезпечити соціальний захист населення району. Окрім того, виведення коштів із тіні та включення їх до загальнорайонного  обігу сприятиме створенню передумов для подальшого розвитку району та населених пунктів.

За результатами засідання прийнято ряд рішень з питань проведення перевірок  на предмет легалізації заробітної плати та обстежень умов праці, а також щодо продовження інформаційно-роз’яснювальної роботи з керівниками підприємств.