наверх ⇑

На Маньківщині відбулися урочисті заходи до Дня пам`яті та примирення та до Дня перемоги

Вже другий рік поспіль до свята Перемоги додається і нова пам’ятна дата – День пам’яті та примирення. Її встановив своїм Указом Президент України Петро Порошенко й українці святкують цей день 8 травня.

Тому розпочалися урочистості у Маньківці ввечері саме 8-го травня факельною ходою, присвяченою Дню пам’яті та примирення.  Учнівська  молодь у вишиванках зі смолоскипами та лампадками пройшли до обеліску Слави в знак вшанування всіх загиблих у роки війни. Юнаки до підніжжя Братської могили поклали пам’ятні гірлянди.

Дівчата виклали із запалених лампадок святе для всіх слово “ПЕРЕМОГА”.

З промовою перед маньківчанами виступив селищний голова Володимир Вівтенко: «Головне наше завдання – віддати данину героям війни. І тим, хто захищав Батьківщину десятки років тому, і тим, хто боронить її сьогодні. Ми повинні подякувати людям, які стали на захист країни у різні часи».

Продовжилися заходи до Дня пам’яті та примирення молодіжною концертною програмою “Плекаймо мир”.

9 травняв Маньківці відбулися районні урочистості з нагоди 71-ї річниці Перемоги. У цей славний день ми згадуємо всіх, чиє життя забрала війна, низько вклоняємося та складаємо глибоку шану ветеранам, які на своїх плечах винесли тягар війни та підняли країну з руїн у повоєнні роки.

Розпочали районний захід з урочистої ходи до обеліску Слави, за участі ветеранів, керівників району і селища, представників трудових колективів, підприємств, організацій і установ, громадських організацій, молоді та громадськості.

Відбулося покладання квітів до підніжжя Братської могили. Біля Вічного вогню всі вклонилися полеглим в роки війни. Учасники церемонії хвилиною мовчання вшанували світлу пам’ять тих, хто поліг в бою, помер від фронтових ран, тих, чиє життя безжально відібрала війна.  Оркестр виконав Державний гімн України.

Зі словами вдячності ветеранам і привітаннями з нагоди Дня Перемоги до присутніх звернулися голова Маньківської районної державної адміністрації  Ігор Віштак, голова районної ради Володимир Вовк, голова районної ради ветеранів Валентина Ковган, помічник народного депутата  Валентина Ничипоренка у районі Валентин Балабак.

У своєму виступі голова райдержадміністрації зазначив: «Ми завжди пам’ятаємо про безсмертний подвиг, про самопожертву та відвагу ветеранів, які день за днем наближали звільнення світу від нацизму, і низько вклоняємося їм за Перемогу! Це – день честі і слави наших батьків і дідів, які зі зброєю в руках боролися проти ворога. Це – день пошани наших матерів, які витримали важкий тягар війни. Це – день скорботи і печалі за полеглими воїнами. Ми вшановуємо пам'ять усіх жертв цієї найстрашнішої війни…

Нам і сьогодні доводиться захищати рідну землю. І наші мужні земляки знову показують справжній героїзм, бо український народ перемагає не лише зброєю, а й силою духу. У цей світлопам’ятний день низько вклоняємося всім ветеранам, які подарували нам не тільки мирне життя, але й власним прикладом показали, як треба боротися, аби перемогти».

Щиру вдячність та пошанування мужності висловив ветеранам війни голова районної ради Володимир Вовк, відзначивши, що важко переоцінити внесок українського народу у перемогу над нацизмом у Європі. Україна зазнала, чи не найбільших руйнувань та жертв серед усіх держав, якими прокотилася страшна Друга світова війна. Ми маємо завжди пам’ятати про те, якою важкою ціною далася ця перемога…

         В подальшій програмі були виступ Вікторівського духового оркестру та святковий концерт «Перемога одна на всіх», підготовлений учасниками художньої самодіяльності.

Емоційним був фінал концерту, адже в Україні, не оголошена, але війна… Під слова пісні: «Перемога свята, Перемога!» глядачі, плескаючи у долоні,  піднялися зі своїх місць. І в кожному погляді можна було побачити віру і сподівання, що незабаром ще один день перемоги святкуватимуть українці – перемоги над тероризмом на сході України, і що в нашій країні нарешті буде мир і спокій.