наверх ⇑

На Маньківщині відбулися урочисті заходи до Дня Соборності України

22 січня цього року Україна відзначає 98-у річницю з дня проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Акт Злуки, закріплений в Універсалі Директорії Української Народної Республіки, унормував омріяні попередніми поколіннями ідеали української соборності, визначивши: «Збулися віковічні мрії, якими жили і за які вмирали кращі сини України».

У п'ятницю 20 січня в залі районного центру культури та дозвілля відбулися урочистості та патріотичний концерт, присвячений Дню Соборності України. У заходах взяли участь заступник голови райдержадміністрації Олег Філіпчак, застуник голови районної ради Світлана Лещенко, представники районних підприємств, установ і організацій, учнівська молодь та громадськість.

"День Соборності України увійшов до національного календаря як свято, яке ми відзначаємо на державному рівні. Адже ідея соборності України була однією з найзаповітніших мрій українців протягом довгих років. Це свято нагадує нам, що український народ реалізував своє багатовікове прагнення жити у соборній державі, сповідувати єдині національні і суспільні цінності, спільними силами дбати про добробут народу" - зазначив у своєму виступі заступник голови райдержадміністрації Олег Філіпчак. Також він наголосив, що  ті  події, які зараз відбуваються  в Україні вимагають від усіх людей  єдності заради досягнення спільної мети – миру.

 Про історію зародження  свята  Соборності  розповіла заступник голови районної ради Світлана Лещенко.

Віршованими рядками згадали про героїчний подвиг захисників Донецького аропорту. За стійкість, безстрашність і непереможність українських захисників Донецького аеропорту назвали «кіборгами», а форпост українських кіборгів став символом української мужності, оплотом українського духу. 

Вони постали каменем, як неприступна скеля,

На них залізом плавленим валились сотні тон,

Та їх кістки́ не тріснули – не витримала стеля,

Та дух їх не зламався – не витримав бетон!

Продовженням урочистих заходів став зворушливий патріотичний концерт за участі творчих колективів районнного центру культури і дозвілля, дитячої школи мистецтв, районного центру дитячої та юнацької творчості,а також учасників художньої самодіяльності району.