наверх ⇑

На Маньківщині відбулися заходи до Дня пам`яті та примирення та Дня Перемоги

8 та 9-го травня у Маньківському районі відбулися заходи з нагоди Дня пам`яті та примирення та Дня Перемоги над фашизмом.

8 травня на районному стадіоні вперше пройшов районний патріотичний фестиваль "НАРОД ГЕРОЇВ". Україна, безсумнівно, країна Героїв. Багато поколінь українців боролися за волю, незалежність, захищали нашу Батьківщину від поневолення фашизму, стали на захист за здоров'я нації у нерівній боротьбі з "мирним атомом", захищали інтернаціональні інтереси на війні від імені Української Держави, відстоювали честь і гідність народу, дбають про мир і спокій в наших домівках дотепер. Свої історії справжні герої Маньківської землі розповіли в "живій бібліотеці", проведеній в рамках фестивалю. Про героїчну козацьку історію та сучасну діяльність громадської організації козацького товариства «Козацтво Маньківщини» розповів Сергій Лук'янчук.

  Голова районної організації Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) Олександр Кравченко поділився спогадами про пекло афганської війни.

Про те, що Чорнобиль не має минулого часу,  розповів голова Маньківської районної організації «Союз Чорнобиль» Павло Дерев'янко.

Без сумнівів і вагань в перших рядах стали на захист суверенітету нашої держави під час проведення антитерористичної операції  на сході України наші земляки Анатолій та Вадим Войтенки та вчителька сільської школи Світлана Ковальчук.

Вони також розповіли свої історії в "живій бібліотеці". Це відважні люди, герої, які живуть і працюють поміж нас.

Також в рамках фестивалю відбувся тематичний концерт, працювали творчі майстер-класи від народних умілців та майстринь, підприємцями Маньківщини було представлено виставку-продаж різних смаколиків, а дітвора мала можливість розважитися в лабіринті із солом'яних тюків та на батутах.

Громадська організація "Волонтери Маньківщини" також зібрала біля себе чимало діток. Вони всі разом малювали патріотичні малюнки для наших бійців та писали листи підтримки.

Продовжився захід виступом рок-гурту "L.A." та  українського поета із Черкас Олексія Юріна, який в перервах між композиціями гурту декламував свої авторські вірші.

 

9 травня в Маньківці відбулися районні урочистості з нагоди 74-ї річниці Перемоги над фашизмом. Розпочали районний захід з урочистої ходи до обеліску Слави, за участі ветеранів, керівників району і селища, представників трудових колективів, підприємств, організацій і установ, громадських організацій, молоді та громадськості.

Відбулося покладання квітів до підніжжя Братської могили. Біля Вічного вогню всі вклонилися полеглим в роки війни.

Зі словами вдячності ветеранам і привітаннями з нагоди Дня Перемоги до присутніх звернулися Маньківський селищний голова Володимир Вівтенко та голова районної ради ветеранів Валентина Ковган.

«Ми завжди пам’ятаємо про безсмертний подвиг, про самопожертву та відвагу ветеранів, які день за днем наближали звільнення світу від нацизму, і низько вклоняємося їм за Перемогу! Це – день честі і слави наших батьків і дідів, які зі зброєю в руках боролися проти ворога. Це – день пошани наших матерів, які витримали важкий тягар війни. Це – день скорботи і печалі за полеглими воїнами. Нам і сьогодні доводиться захищати рідну землю. І наші мужні земляки знову показують справжній героїзм, бо український народ перемагає не лише зброєю, а й силою духу. У цей світлопам’ятний день низько вклоняємося всім ветеранам, які подарували нам не тільки мирне життя, але й власним прикладом показали, як треба боротися, аби перемогти»,- зауважив Володимир Миколайович. Учасники церемонії хвилиною мовчання вшанували світлу пам’ять тих, хто поліг в бою, помер від фронтових ран, тих, чиє життя безжально відібрала війна. 

В подальшій програмі були виступ хору ветеранів та тематичний концерт «Найдорожчих відняла війна», підготовлений учасниками художньої самодіяльності.