наверх ⇑

На Маньківщині відбулися заходи до Дня вшанування героїв Небесної Сотні

Віхола. Чорна віхола.
Хмарою суне на наш останній блокпост.
Віктор із друзями тут. Та «тітушки» наїхали.
Збили людину на смерть. Аж по шкірі –
мороз…

Батько і син вже ніколи додому не
вернеться…
Впала на землю Вкраїни облудна пітьма…
Та порокладає дорогу від серця до серця
В небі незгасна зоря – його доля сумна.
Ми пам’ятаємо. Вічними будуть ці спомини.
Сотня небесна усіх заклика до борні.
І на майдані запалені Гідності Промені
Світять у вічність усім. І тобі, і мені.

Ірина Рассвєтная

День Героїв Небесної Сотні — пам'ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні.

Пам'ятний день встановлено указом Президента України Петра Порошенка 11 лютого 2015 року з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року — лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

20 лютого на Маньківщині відбулися заходи із вшанування героїв Небесної Сотні.

Розпочалися заходи у с.Подібна покладанням квітів до пам'ятника Віктору Чернецю, який загинув 19 лютого 2014 року.

Нагадаємо, на трасі Одеса-Київ жителі  Маньківки та Умані біля села Подібна встановили блокпост на дорозі, щоб«тітушки» та спецпризначенці не дісталися до столиці. Водій невстановленого джипа, який пробивав дорогу внутрішнім військам, на шаленій швидкості збив Віктора, внаслідок чого Герой загинув на місці. Віктору Чернецю присвоєне звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (21листопада 2014, посмертно) та Медаллю «За жертовність і любов до України» (УПЦ КП, червень 2015) (посмертно).

Урочисте зібрання провів голова Подібної Валерій Кобзар. Зі словами вдячності та співчуття звернувся до дружини Героя голова райдержадміністрації Ігор Віштак. Віршовані рядки героям Небесної Сотні присвятила заступник голови районної ради Світлана Лещенко.

Продовжидися заходи у районному центрі культури та дозвілля тематичним концертом-реквіємом.  В заходах взяли участь керівники району, начальники управлінь, відділів та структурних підрозділів райдержадміністрації, керівники підприємств та організацій району, учасники АТО, учнівська молодь та інші небайдужі маньківчани. На захід було запрошено дружину загиблого Героя Небесної Сотні  Наталю Чернець.

Усі учасники дійства, затамувавши подих перенеслись спогадами у той трагічний для країни час  та хвилиною мовчання згадали усіх, хто загинув під час Революції гідності а також тих, хто віддав своє життя за Україну на Сході нашої держави. Тужливо і скорботно лунала  пісня "Гей, пливе кача..." - жалобний гімн Майдану за Небесною Сотнею загиблих героїв.

З поетичною присвятою Героям Небесної Сотні виступив бунчужний Маньківського козацького полку, поет Маньківського краю – Анатолій Слободяник.

Оплесками учасники заходу вшанували героїзм військових, які 18 лютого відзначають свій другий День народження - день виходу із м. Дебальцеве. 12 бійців із Маньківщини назавжди запам'ятають цей день - день виходу із пекла, адже солдати виходили з оточення без карт, під шквальним вогнем, прокладаючи собі дорогу через блок пости ворога, через коридор із танків і "градів".

Тематичний захід продовжився переглядом документального фільму "Небесна сотня. Черкаські герої"