наверх ⇑

На Маньківщині відбувся захід до Дня гідності та свободи

21 листопада в Україні відзначається День Гідності і Свободи. Це свято було встановлено Указом Президента України Петра Порошенка 13 листопада 2014 року. День Гідності та Свободи – історично важливий та пам’ятний для українців день. Адже саме у цей день три роки назад на Майдані з’явилися перші намети, що дали початок великій боротьбі свідомого українства проти тогочасного режиму. Українці на весь світ заявили про своє прагнення жити у вільній, незалежній, демократично розвиненій європейській державі.

З нагоди свята в залі дитячої школи мистецтв відбулися урочисті заходи з концертною програмою.

Зі святом жителів краю привітали заступник голови районної державної адміністрації Олег Філіпчак, голова районної ради Володимир Вовк. Сотня активістів Майдану пожертвували найціннішим, що у них було. Вони віддали свої життя за своїх рідних та за кожного з нас. Вони стояли до кінця, не злякавшись погроз і пострілів», - сказав у виступі Олег Філіпчак.

Голова районної ради Володимир Вовк закликав усіх присутніх завжди пам’ятати про велику жертовність кращих представників нашого народу, у тому числі наших земляків, в прагненні до свободи та бути гідними невмирущої слави героїчних предків.

Учасники заходу поринули у спогади про буремні події 2004 року – Помаранчеву революцію, яка була Святом Свободи, і Революцію Гідності 2013-2014 років та Небесну Сотню. Артисти районного будинку культури  та діти виконували тематичні пісні, декламували вірші.  

Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували пам’ять героїв, які ціною власного життя пробудили у свого народу почуття патріотизму та гідності, які загинули у зоні АТО за свободу і територіальну цілісність України.