наверх ⇑

На Маньківщині відсвяткували День прикордонника України

30 квітня на Маньківщині відбулись урочисті святкові заходи з нагоди Дня прикордонника України. Цей день став святом прикордонників з 2018 року згідно Указу Президента України  від 27 квітня 2018 року № 111/2018 «Про День прикордонника України». Саме в ці дні, в далекому 1918 році Окремий корпус кордонної охорони Української Народної республіки став на охорону незалежності та соборності нової української держави. Україну було звільнено від більшовицької навали, а її кордони вперше визначено на місцевості.

Районні заходи відбулися у селі Роги, поблизу якого у 1941 році 92-ий загін прикордонних військ  під керівництвом Якова Йосиповича Тарутіна  дав смертельний бій з фашистськими окупантами. На урочистості приїхали не лише прикордонники Маньківщини, а й із сусідніх Жашківського, Уманського та Тальнівського районів.

Усіх тих, хто стояв або стоїть на сторожі державного кордону, хто ціною життя та здоров’я боронить мир та спокій мільйонів українців, та тих, хто у нелегкі роки, коли у країну прийшли неспокій та військові дії, долучились до справи захисту державних рубежів привітали голова Маньківської  районної державної адміністрації Василь Клименко, голова районної ради Світлана Лещенко, Рогівський сільський голова Валерій Івасюк, голова районної спілки прикордонників Сергій Мруга.

«Прикордонники з честю і гідністю несуть службу, захищаючи кордони України як у мирний період, так і в час військової агресії, ризикуючи не лише власним здоров’ям, але й життям. Зараз, коли триває операція об’єднаних сил на сході України, саме на прикордонну службу покладається велика надія щодо забезпечення охорони державного кордону. Із болем у серці згадуємо імена всіх наших героїв, які віддали життя за мир і спокій на рідній землі», - наголосив у своємі виступі Василь Клименко.

За відданість військовій присязі, високий професіоналізм, сумлінне ставлення до виконання службових обов’язків під час охорони державного кордону та з нагоди відзначення Дня прикордонника України відзнаками «За службу державі» нагороджено прикордонників, які в числі перших стали на захист суверенітету нашої держави під час проведення антитерористичної операції  на сході України.

Учасники заходів вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих у боях героїв-прикордонників.

По завершенню урочистої частини заходу святковий настрій всім присутнім дарували гості свята з міста Біла Церква гурт «Ташакор». Також всі охочі мали можливість скуштувати «солдатської каші» та смачної юшки, яку гостинно організували Рогівчани. Голова села висловив сподівання, що заходи до Дня прикордонника у Рогах стануть доброю традицією надалі.