наверх ⇑

На Маньківщині вкотре вжито заходів щодо легалізації заробітної плати

У Манькіському районі постійно проводиться робота, спрямована на становлення та розвиток цивілізованого ринку праці, вживаються заходи щодо легалізації заробітної плати та виведення її з «тіні».

На черговому засіданні міжвідомчої комісії з питань протидії корупції, детінізації виплати заробітної плати в районі, що відбулося днями у райдержадміністрації, обговорено проблемні питання, що виникли в результаті перевірки окремих підприємств та причини порушень чинного законодавства про працю. Провела засідання перший заступник голови райдержадміністрації Оксана Юзвенко за участі членів районної комісії.

Згідно порядку денного були розглянуті такі питання:

1.   Інформація по сільськогосподарських підприємствах, в яких існує ризик мінімізації фонду оплати праці та, відповідно, недоплати податку на доходи фізичних осіб у 2018 році. Звіти суб’єктів господарювання з даного питання.

2. Інформація  по суб’єктах господарювання, які нараховують заробітну плату менше мінімальної та аналіз середньої заробітної плати за видами економічної діяльності платників району, в порівнянні з показником номінальної заробітної плати у регіоні. 

3. Про результати роботи районної робочої групи з питань протидії корупції, детінізації і легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення в районі протягом січня-лютого 2018 року.

Інформацію по сільськогосподарських підприємствах, в яких існує ризик мінімізації фонду оплати праці та, відповідно, недоплати податку на доходи фізичних осіб у 2018 році ознайомила Юлія Гладченко  – начальник Маньківського відділення Уманської ОДПІ Головного управління ДФС у Черкаській області,   яка  повідомила про те, що згідно наявної в Уманській ОДПІ інформації, встановлено  юридичних осіб, по яких за даними проведеного аналізу  існує ризик мінімізації фонду оплати праці та, відповідно, недоплати податку на доходи фізичних осіб у 2018 році.

Далі було заслухано  Оксану Юзвенко – першого заступника голови Маньківської державної адміністрації, заступника голови комісії, яка запропонувала керівникам яких існує ризик мінімізації фонду оплати праці та, відповідно, недоплати податку на доходи фізичних осіб підвищити заробітну  плату та забезпечити   розрахунковий фонд оплати праці на рівні доведеному Уманською ОДПІ. Тих суб’єктів господарювання, які не з’явилися на засідання комісії, у разі не виправлення ними ситуації, запросити на чергове засідання. Також, не вирішеним залишається питання  залучення до декларування  «одноосібників», які відмовляються подавати декларацію про доходи, мотивуючи це тим, що вони доходи від продажу сільськогосподарської продукції не отримували.

Інформацію  по суб’єктах господарювання, які нараховують заробітну плату менше мінімальної та аналіз середньої заробітної плати за видами економічної діяльності платників району, в порівнянні з показником номінальної заробітної плати у регіоні інформувала Олена Лазба-Чемінава – начальника Маньківського відділу     обслуговування громадян управління обслуговування громадян  головного    управління Пенсійного фонду України в Черкаській області,  яка  повідомила про те, що згідно наявної в головному управлінні Пенсійного фонду України в Черкаській області  інформації встановлено юридичних та фізичних осіб, які за даними звітності з єдиного соціального внеску за січень 2018 року   виплачували найманим працівникам  заробітну плату менше мінімального розміру та менше середньої по району.  За січень 2018 року  кількість осіб у районі, які отримують заробітну плату нижче встановленого чинним законодавством  становила 141, що на 88 осіб більше ніж у грудні 2017 року.  Для того, щоб запросити на комісію суб’єктів господарювання, які наведені у інформації головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області, Маньківському відділу необхідно провести детальний  аналіз по кожній застрахованій особі. Даний аналіз здійснюється  лише щоквартально до 5 числа місяця, що настає за звітним. Тому, перелік суб’єктів господарювання, які виплачують заробітну плату нижче мінімального розміру, буде надано на чергове засідання комісії.

Далі виступила Світлана Самойленко - начальник фінансового управління Маньківської райдержадміністрації, секретар комісії, яка зауважила про те, що у зв’язку з реформуванням  Пенсійного фонду України, Державної фіскальної служби України, все важче стає готувати матеріали на засідання комісії за інформацією, що подають служби.  А, відповідно до п.4 розпорядження Маньківської районної державної адміністрації від 09.12.2013  № 254 « Про міжвідомчу комісію районної державної адміністрації з питань протидії корупції, детінізації виплати заробітної плати в районі»  матеріали і проекти рішень на засідання міжвідомчої комісії готують структурні підрозділи районної державної адміністрації спільно з Маньківським відділенням Уманської ОДПІ та Маньківським відділом обслуговування громадян управління обслуговування громадян головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області.

Про результати роботи районної робочої групи з питань протидії корупції, детінізації і легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення в районі протягом січня-лютого 2018 року інформувала Людмила Загородна - начальник  управління соціального захисту населення райдержадміністрації, голова робочої групи з питань протидії корупції, детінізації і легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення в районі, яка повідомила про те що робочою групою з питань протидії корупції, детінізації і легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення в районі, відповідно до  покладених на неї завдань та в межах повноважень, протягом січня та лютого 2018 року    проведено        2 виїзних обстеження. Так, 3 січня 2018 року проведеним  рейдом на ринковій площі та прилеглій території в смт Маньківка обстежено 8 суб’єктів господарювання та виявлено одну особу, яка здійснювала підприємницьку діяльність без належного оформлення, дві особи, які здійснювали реалізацію продукції в торгівельній палатці без відповідних документів. При проведенні виїзду 14 лютого 2018 року в населені пункти с. Іваньки та смт Маньківка обстежено 11 суб’єктів господарювання та виявлено одну працівницю, яка здійснювала торгівлю в магазині господарчих товарів з порушенням чинного законодавства.

Підсумовуючи засідання, заступник голови райдержадміністрації Оксана Юзвенко  дала відповідні доручення та зауважила, що діяльність робочої  групи у поточному році продовжується у межах повноважень.