наверх ⇑

На Маньківщині започатковано практику обміну досвіду

16 серпня за ініціативи голови районної державної адміністрації Ігоря Віштака та за участі голови районної ради Володимира Вовка відбулася зустріч з обміну досвідом сільських та селищних голів щодо соціально-економічного розвитку та ознайомлення з соціальними об’єктами територіальних громад сіл Кищенці та Іваньки. Участь у робочій зустрічі, яка послугувала практичним семінаром для сільських та селищних голів, також взяли участь керівники окремих структурних підрозділів райдержадміністрації та представники ЗМІ.

Метою даної зустрічі було ознайомлення із соціальними об’єктами територіальних громад сіл Кищенці та Іваньки та вивчення шляхів і методів досягнення успішних результатів у розвитку територіальних громад. Також на порядку денному робочої наради були розглянуті питання: підбиття підсумку щодо обміну досвідом; стан виконання делегованих повноважень виконкомами сільських та селищних рад; підготовка до відзначення в районі 25-річчя незалежності України.

Зустріч з обміну досвідом розпочалася з територіальної громади с. Кищенці. Делегацію колег та гостей привітно зустріла сільський голова Світлана Коваль. Вона коротко охарактеризувала село та детально презентувала свої здобутки за півроку щодо соціально-економічного розвитку села, а також ознайомила присутніх із соціальними об’єктами територіальної громади с. Кищенці.

Екскурсію розпочали з дошкільно-навчального закладу «Берізка». Завідувач установи Анна Щербина розповіла, що завдяки зусиллям батьків, сільської ради та ТОВ «Кищенці» вже завершився ремонт приміщення і садочок повністю готовий до нового навчального року.

 

Під час відвідання сільського будинку культури привабив очі учасників зустрічі оновлений фасад будівлі, навкруги чисто та затишно, облаштовано лави для відпочинку. Бібліотекар Наталя Майборода розповіла та продемонструвала гостям творчі здобутки місцевих жителів.

 

У школі учасників наради зустрічав директор  Сергій Хлопетчук, який розповів, що на порозі нового навчального року школа зустріне своїх учнів оновленою, а також з гордістю відзначив, що відтепер, з новим опалювальним котлом, завжди, незалежно від зимових негод, у школі буде тепло і затишно.  

 

Під час екскурсій в учасників зібрання виникало чимало запитань, на які сільський голова надала колегам вичерпну інформацію. Світлана Іванівна наголосила, що депутати та виконавчий комітет сільської ради спільно з підприємствами працюють на благо громади, намагаються зараз і надалі докладатимуть всіх зусиль, аби їх односельчанам було затишно і спокійно в селі.

Всі учасники заходу із захопленням обдивлялися об’єкти та кожен обирав для себе якусь «родзинку».

По завершенню зустрічі сільський голова та працівники виконавчого комітету  ради подякували гостям за першочерговий візит саме до їх населеного пункту. Голова райдержадміністрації Ігор Віштак відзначив добру роботу голови і виконавчого комітету Кищенецької сільської ради та побажав місцевій владі та громаді не зупинятися на досягнутому, а йти вперед.

Наступним етапом робочої зустрічі було ознайомлення з позитивними напрацюваннями у соціально-економічному розвитку села Іваньківської сільської ради. Голова громади Леся Поліщук радо зустріла своїх гостей та, коротко розповівши про історію заснування села, відразу запросила відвідувачів оглянути затишний парк у центрі Іваньок. Вона зазначила, що завдяки злагодженій роботі депутатів та громадськості, спільними зусиллями насаджено дерева, кущі, квіти, встановлено ліхтарі та лави, завдяки чому парк став улюбленим місцем відпочинку мешканців села. Окрім того – обладнано нову зупинку, відновлено освітлення вулиць у селі Тимошівка.

Під час відвідання будинку культури на учасників зібрання чекала невеличка концертна програма, яка приємно вразила гостей талановитістю учасників художньої самодіяльності.

 

 

Наступним делегація відвідала дитячий  садочок «Веселка». Справжньою несподіванкою для гостей було оригінальне оздоблення груп, над яким власноруч попрацювали працівники дитячої установи. Леся Миколаївна, в свою чергу, оголосила подяку за значну фінансову підтримку у проведенні ремонтних робіт будівлі дитячого закладу приватному підприємцю Миколі Северину.

Завершилось ознайомлення сільських та селищних голів із досягненнями   екскурсією коридорами однієї з найбільших у районі шкіл, що розрахована на 1067 учнів. Враження склалися неймовірні: затишні куточки для відпочинку учнів, зручні лавки, зелень кімнатних рослин та вишуканий декор із ліпки  на стінах  кожного класу, холах та актової зали, де і було підбито підсумки зустрічі з обміну досвідом.

Перш за все, голова райдержадміністрації Ігор Віштак подякував Лесі Миколаївні за проведену роботу та теплу гостинність, відзначивши її ініціативність, наполегливість та прагнення йти до поставленої мети. Ігор Анатолійович висловив надію на те, що подібний обмін досвідом дасть позитивний результат в діяльності органів місцевого самоврядування, адже кожен для себе побачив і зробив висновки, де треба особисто йому попрацювати, де залучити ініціативи мешканців та підприємців, аби розвиток громади був ефективним і успішним. Також він закликав сільських та селищних голів, щоб кожен поставився серйозно до даної практики обміну позитивними напрацюваннями у роботі, переймати досвід, проявляти ініціативу і, якщо виникатимуть труднощі, звертатися за сприянням у їх вирішенні особисто до нього, адже районна влада небайдужа до проблем громад і завжди вишукуватиме шляхи для спільного і позитивного вирішення актуальних для людей питань.

Окрім цього голова райдержадміністрації дав доручення, щодо першочергового ремонту найбільш аварійно небезпечних ділянок доріг та акцентував увагу на використанні коштів екологічного податку.

Далі в ході наради-семінару про стан виконання делегованих повноважень виконкомами сільських і селищних рад доповіла керівник апарату державної адміністрації Тамара Мельник. Вона вказала на необхідність покращення якості виконання делегованих повноважень та виконавській дисципліні виконкомів сільських та селищних рад, а також наполягла на дотриманні принципу грамотності,  компетентності та добросовісності у виконанні всіх покладених на виконавчі комітети завдань та доручень. Поряд з цим, керівник апарату запропонувала провести «показове» навчальне засідання виконкому найбільш досвідченої  ради задля організації своєрідного «майстер-класу» для всіх колег.

Про підготовку до відзначення у районі 25-річчя незалежності України доповів заступник районної державної адміністрації Олег Філіпчак, який довів всім учасникам зібрання план проведення районних урочистих заходів.

Наприкінці зустрічі сільські  та селищні голови мали можливість обмінятися враженнями від заходу, відзначили позитиви виїзного навчання, адже це дає можливість удосконалити свою діяльність, впровадити нові підходи і методи роботи, шукати неординарні шляхи вирішення питань життєдіяльності і розвитку громади, а також висловили пропозиції щодо подальших проведень подібних нарад.