наверх ⇑

На розширеному засіданні колегії розглянуто ряд актуальних питань

25 лютого 2016 року під керівництвом голови державної адміністрації, голови колегії Ігоря Віштака відбулось чергове засідання колегії райдержадміністрації. На засідання колегії були запрошені голови сільських та селищних рад району, начальники управлінь, відділів та структурних підрозділів райдержадміністрації, керівники окремих організацій, установ, підприємств.

Відповідно до порядку денного на засіданні було розглянуто три питання. Про підсумки виконання бюджету району за 2015 рік та завдання щодо його виконання у І кварталі 2016 року інформувала  Світлана Самойленко, начальник фінансового управління райдержадміністрації. Вона зазначила, що затверджені завдання з доходів до загального фонду місцевих бюджетів за 2015 рік виконані на 117,1 відсотків, понад план надійшло 7 676, 8 тисяч гривень. Виконання затверджених показників забезпечили всі сільські та селищні ради.

Одним із головних видів надходжень до місцевих бюджеті є надходження податку на доходи фізичних осіб від надання в оренду земельних часток (паїв). За 2015 рік до бюджетів усіх рівнів надійшло 10 912,2 тисяч гривень податку на доходи фізичних осіб з орендної плати або 98,8 відсотків до нарахованої річної суми.

Світлана Михайлівна наголосила сільським та селищним головам на необхідності проведення інвентаризації земель несільськогосподарського призначення, активізації роботи з укладання договорів пайової участі для створення і розвитку інфраструктури населеного пункту з замовниками будівництва. Також вона зазначила, що на кінець року великі залишки у фонді охорони навколишнього середовища. На що голова райдержадміністрації Ігор Віштак зауважив, щоб сільські та селищні ради забезпечили використання надходжень природоохоронного фонду протягом бюджетного року за призначенням, оскільки кошти з часом знецінюються, натомість їх можна використати на покращення благоустрою та озеленення населених пунктів.

З означеного питання виступила голова Буків Оксана Власюк, зазначивши, що в цьому році спільно з депутатами селищної ради вирішено виділити кошти на створення групи благоустрою, яка безпосередньо займатиметься упорядкуванням території Буцького каньйону. Голова райдержадміністрації наголосив, що необхідно привести всі документи у відповідність до законодавчих норм, щоб надати каньйону статусу регіонального ландшафтного парку та подальшого створення комунального підприємства, яке б значно розширило свою діяльність і забезпечувало б не лише чистоту території, а й  організацію зеленого туризму у районі. Ігор Віштак рекомендував Оксані Степанівні активізувати роботу у цьому напрямі та взяти це питання під особистий контроль, щоб до початку сезону відпочинку на території каньйону було забезпечено чистоту і благоустрій.

Щодо стану та перспектив підготовки до проведення весняно-польових робіт в агропромисловому комплексі району доповіла начальник управління агропромислового та економічного розвитку райдержадміністрації Тетяна Гетьман, зазначивши, що в районі сільськогосподарські підприємства всі  в більшій мірі готові до проведення весняно-польових робіт. На даному етапі важливе проведення таких заходів, як обстеження стану посіву озимих культур, ранньовесняне підживлення рослин,своєчасна підготовка та перевірка насіннєвого матеріалу, закупівля палива та проведення ремонту сільськогосподарської техніки. Вказала Тетяна Дмитрівна і на ряд проблем, які постають перед  сільськогосподарськими  підприємствами. Тут і дефіцит обігових коштів, і зношеність наявної сільськогосподарської техніки, і високі ціни на паливно-мастильні матеріали та мінеральні добрива.

Також вона зазначила, що в області, як і в нашому районі, скорочуються площі посівів таких соціально важливих культур, як гречка та цукровий буряк, що в свою чергу може призвести до недостатнього виробництва необхідних для внутрішнього споживання обсягів гречаної крупи, цукру та відповідного їх подорожання. Тому звернула увагу запрошених керівників сільськогосподарських підприємств розглянути можливість розширення площ посіву даними культурами. Головний агроном ТОВ «Кищенці» Василь Пензай, долучився до обговорення даного питання зазначивши, що у разі відновлення роботи Іваньківського цукрового заводу, товаровиробники готові виділити більші площі під посів цукрового буряку. Щодо посівів гречки, він зазначив, що це матиме перспективи при належному дотриманні сівозміни.

Про рівень безробіття в районі та заходи щодо працевлаштування населення виступила Галина Гаврилюк, директор районного центру зайнятості населення.  Вона зазначила, що станом на 1 січня у базі даних центру зайнятості 831 безробітний громадянин. Професійно-кваліфікаційний  склад безробітних: близько 60 % робітники, більш як  20% службовці,  близько 20% осіб без професії. За  освітнім рівнем   40 % безробітних мають вищу освіту, базову вищу та неповну вищу. Більш як половина безробітних мають професійно – технічну освіту. В структурі вакансій за видами економічної діяльності переважає сільське господарство близько 60 %,  виробництво – 13% , торгівля – близько 10 %.  

Пріоритетом у роботі служби зайнятості було визначено   задоволення кадрових потреб роботодавців та прискорення працевлаштування безробітних.

Галина Львівна звернула увагу на те, щобільшість роботодавців району працює у законодавчому полі, але є і такі, хто намагаючись отримати  якомога більший прибуток, ухиляється від сплати податків, використовує працю громадян без належного оформлення трудових відносин та пропонує заробітну плату «у конвертах».

З цього питання долучився до обговорення головний державний інспектор з питань праці управління Держпраці Черкаської областіРостислав Проценко. Він зазначив, що внесення певних змін до законодавчих актів, яке очікується найближчим часом, дасть більше повноважень щодо здійснення перевірок по легалізації найманої праці. Також він закликав до співпраці сільських та селищних голів і повідомляти у разі виявлення випадків нелегальної праці.

Щодо перспектив створення нових робочих місць розповів начальник виробництва ТОВ «Дніпро Вуд» Ігор Дерев’янко, зазначивши, що на даний час на підприємстві створено 120 робочих місць, а до кінця року планується збільшити цю кількість до 200.  Ігор Дмитрович наголосив, що на виробництві ТОВ «Дніпро Вуд» працюють кваліфіковані працівники, які пройшли навчання за рахунок підприємства та працевлаштовані  легально.

За результатами розгляду вищезазначених питань колегією прийнято відповідні рішення.